"Kto wie więcej? Książka i minikomputer" - z wiedzą za pan brat!Choć w tytule znajduje się wyraz "książka", to drugie zestawione z nim słowo jest kluczem do tej nietypowej publikacji. Wiadomo, że dzieci lubią wszelaką interaktywność: książki pop-up, okienka, różne faktury - to idealne pozycje dla najmłodszych. Nieco starsi wielbiciele tego typu pozycji z radością sięgną po propozycję Wydawnictwa Olesiejuk "Kto wie więcej?". I nic w tym dziwnego - dziś często to pociechy szybciej opanowują obsługę wszelkich elektroniczyny sprzętów, zatem i książka połączona z minikomputerem idealnie trafi w ich gust.

Na okładce widnieje napis: "1650 pytań i odpowiedzi" - co de facto oznacza 825 pytań i tyleż samo odpowiedzi;) Chodzi o to, że nawet jeśli baterie zawiodą, a nie mamy na podorędziu zapasowych, gra może się toczyć, bo na końcu książki znajdują się rozwiązania, zatem rozgrywka będzie wymagała jedynie dodatkowego wertowania stron. 

Choć jego i tak nie będzie mało - tym bardziej, gdy spotkają się zażarci przeciwnicy! Bo "Kto wie więcej?" pozwala na grę jednej osobie, czyli na swoisty trening lub też sprawdzenie swojej wiedzy, ale też umożliwia zmierzenie się z przyjacielem, rodzicami, dziadkami... Każdy gracz ma dziesięć minut i od szybkości decyzji zależy, na jak wiele pytań będzie mógł odpowiedzieć, bo czas mija nieubłaganie. Warto zatem wytężyć szare komórki, skupić się i... zdobyć tytuł najlepszego gracza!

Pytania przydzielane są losowo, zatem trzeba będzie także starać się szybko odszukać właściwą stronę, by nie tracić cennego czasu. A podzielone są na następujących piętnaście grup: kosmos, planeta Ziemia, świat zwierząt, ptaki, podwodny świat, świat roślin, ciało człowieka, zagadki, bajki, nauka i wynalazki, historia, wielcy wojownicy, wokół świata, transport i zawody. Dziesięć kolejnych poprawnych odpowiedzi nagradzanych jest bonusem - to pięćdziesiąt dodatkowych punktów. 
Nie tylko sama gra jest dobrą rozrywką. Miło i po prostu poprzeglądać kolejne działy, poczytać pytania, dowiedzieć się czegoś więcej na dany temat. 

Na pewno zaletą publikacji jest solidne wykonanie: twarda okładka, szyte strony. Z kolei korzystanie uprzyjemnią kolorowe strony, zabawne ilustracje. Choć w trakcie gry lepiej się im nie przyglądać - w końcu czas biegnie!;)

To świetna propozycja na podróż, czas oczekiwania, na wyjazd, ale i na co dzień. A pytania rozbudzają ciekawość, młody człowiek sięga po inne źródła, by znaleźć więcej informacji - same zalety!


Polecam
Katarzyna"Kto wie więcej?"
Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
Format: 19,5x28 cm
ISBN: 978-83-274-0314-8


Książki Wydawnictwa Olesiejuk do nabycia w Fabryka.pl.Komentarze