Modlitwy dla najmłodszych - książeczki wydawnictwa WAM
Wiara, duchowość - to niezwykle ważne elementy wychowania, ale i przyznajmy - nie zawsze przekazanie ich przychodzi nam łatwo. Dziecięcy sposób pojmowania świata sprawia, że mnożą się pytania, wątpliwości budzą nawet drobiazgi. Nie możemy jednak lekceważyć tego zobowiązania, odwlekać go w nieskończoność, liczyć, że inne osoby - księża, katecheci - przekażą podstawy wiary dziecku. 

Na pewno niezwykle istotna jest codzienna modlitwa, to niezastąpione ogniwo procesu przekazywania wiary dzieciom. Oczywiście modlić się można i własnymi słowami, ale warto też nauczyć maluchy słów modlitw. Rozpoczęcie dnia w taki sposób czy też zakończenie go to ważny aspekt życia religijnego, który ułatwi wprowadzanie w modlitwę wspólnotową Kościoła. 

Są zatem książeczki wydawnictwa WAM doskonałą propozycją: rodzice docenią je jako wsparcie w nauce modlitwy, okazję do rozmowy na tematy z wiarą związane, a maluchom na pewno spodoba się ich forma. Warto po nie sięgnąć, bo czasami zdarza się, że w trakcie typowej nauki, poprzez powtarzanie jakieś błędne formy się utrwalą, maluch przekręci wyraz, nie zrozumie frazy. Tu mamy tekst modlitwy podany na kolejnych stronach, co wymaga odpowiedniego tempa czytania, a na dodatek - mamy jeszcze ilustracje, które sa obrazowym przedstawieniem słów modlitwy, pomagają je przenieść na codzienne doświadczenia najmłodszych. 

A sama forma książeczek jest bardzo przyjazna: tekturowe, twarde strony, zaokrąglone rogi, barwne ilustracje pokazujące postacie w otoczeniu przyrody, blisko natury, dzieła Boga. W serii tej ukazała się także "Modlitwa na dobranoc".

Polecam
Katarzyna


"Do Ciebie, Boże"; "Aniele Boży"
Ilustrator: Wojciech Kuźmiński
Wydawnictwo: WAM
Oprawa: twarda
Liczba stron: 12
Format: 15,5x14,5 cm
ISBN: 978-83-7767-936-4; 978-83-7767-934-0Komentarze