"Naciśnij mnie" - kreatywnie, interaktywnie, zabawnie!:)Mało kto nie słyszał o książce "Naciśnij mnie", o jej autorze. Ten fenomen może dziwić, gdy ktoś zaintrygowany spyta, czego ta pozycja dotyczy i usłyszy, że to o... kropkach!;) Przede wszystkim o żółtej kropce, od której wszystko się zaczyna, która multiplikuje się, kolejne kropki zmieniają barwy... Tekstu jest niewiele, ale to niezwykle istotne słowa, bo służą one włączeniu czytelników w dzieło tworzenia tej historyjki, choć może lepiej określić ten proces wspólnym przeżywaniem przygody. Ale ta wydawałoby się niepozorna "bohaterka", ta niezbędna pomoc najmłodszych w tworzeniu - to wszystko jest właśnie kluczem do niezwykłego sukcesu książki - tego międzynarodowego hitu i wielkiego bestsellera! 

Zatem autor tak jak i w tytule - "Naciśnij mnie", tak i na kolejnych stronach prosi małych odbiorców o współpracę. Bo bez nich ta zabawa się nie uda! Muszą zatem pilnie liczyć, uważać na strony - lewą i prawą, no i intensyfikować swoje działania, bo autor stwierdza, że mogą spowodować bardziej spektakularne efekty. 

Wspólne czytanie zawsze daje wiele radości, ale tym razem zamienia się w naprawdę niezwykle radosną zabawę, najmłodsi nie kryją entuzjazmu, gdy widzą na kolejnych stronach efekty swych działań, a nas, dorosłych, cieszy niesamowicie ten spontaniczny, szczery, pełen emocji odbiór.

To także książka, którą trudno odłożyć po jednokrotnej "lekturze" (jakkolwiek w tym kontekście dziwnie brzmi to słowo;)), a co też może zaskakujące - przy kolejnym czytaniu i działaniu radość nie opuszcza małych odbiorców. 

Taka to wyjątkowa pozycja, a dodajmy - pozycja obowiązkowa. Jeśli ktoś przypadkiem jeszcze nie ma, to niech się zaopatruje czym prędzej!:) 

Polecam
Katarzyna"Naciśnij mnie"
Autor: Hervé Tullet
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Liczba stron: 56
Format: 22x22 cm
ISBN: 978-83-93180-53-0

Komentarze

  1. My nie mamy, ale jest na liście zakupów przy najbliższym zamówieniu. Czytałam bardzo wiele pozytywnych opinii i nie mogę się doczekać, aż sami sprawdzimy, czy rzeczywiście jest tak wspaniałą :) Na razie zachwycamy się "Małym duszkiem" i książką McBratneya "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham". Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Zabawa przy tej książce gwarantowana jest przez wiele lat.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)