"Poznajemy literki i cyferki" - mnóstwo ciekawych zadań!To doskonała pozycja dla bardzo już poważnych cztero- czy pięciolatków!:) Takie starszaki już wyrosły z kolorowanek, zatem tu znajdą mnóstwo ciekawych zadań o odpowiednim stopniu trudności: nie banalnie łatwych, ale też na tyle skomplikowanych, by udało się je wykonać i cieszyć z skucesu.

Wiadomo,  że w tym wieku pojawia się pewne szczególne "zainteresowanie" - literki!;) "A jaka to literka?", "Jaką literkę to przypomina?" - takie i podobne pytania są sygnałem, że oto rozpoczyna się przygoda ze słowem pisanym;) 

A co zawiera książeczka "Poznajemy literki i cyferki"? Mnóstwo ciekawych zadań! Kolejne strony przynoszą ćwiczenia związane z daną literą, a także z cyframi. Mali użytkownicy mają okazję poćwiczyć pisanie. Wzór litery jest opatrzony strzałkami, tak aby ułatwić tę trudną sztukę. A poza tym jest wiele zabawy przy rozwiązywaniu przeróżnych zadań. Bo są tu i labirynty, jest kolorowanie zgodnie ze wskazówkami, rysowanie po śladzie, odnajdywanie szczegółów różniących dwa rysunki, tworzenie zbiorów, są i zdania, w których najmłodsi mogą popisać się swoimi talentami plastycznymi, no i wreszcie ulubione zajęcie nie tylko maluchów - naklejanie! Są szlaczki i zagadki... Nie ma miejsca na nudę! 

Sporo zalet ma ta książeczka: sprawa najważniejsza to fakt, iż wykonywanie zadań nie nuży, ćwiczone są przeróżne umiejętności. Bardzo sympatyczna jest strona ilustracyjna: obrazki w żywych (ale nie przesadnie!) barwach, nie są karykaturalne - naprawdę bardzo miłe dla oka. Kolejna rzecz to "ekonomia" wykorzystania miejsca: wszystko jest starannie rozplanowana, czytelne, a na okładce znajdziemy jeszcze zabawną ilustrację do pokolorowania - tak by i to miejsce było okazją do ćwiczeń, zabawy. 


Bardzo nam przypadła do gustu ta pozycja, polecamy!
Katarzyna i Starsza


"Poznajemy literki i cyferki"
Wydawnictwo Monika Duda
Format: 20,5x28,5 cm
Objętość: 32 str
Oprawa: zeszytowa
ISBN 978-83-62949-29-8Komentarze