"Wesołe gospodarstwo" - z zajączkiem zabawa to przemiła sprawa!:)

Warto korzystać z dobrych patentów - z podobnego rodzaju zadaniami już się zetknęliśmy, ale różnicą była forma. W naszej grze pomocą w odnajdywaniu właściwych odpowiedzi służyła "magiczna marchewka", w przypadku książeczki "Wesołe gospodarstwo" mamy śmiesznego zajączka w oryginalnym kolorze. 

Jednak istotna różnica sprawia, że gorąco polecamy tę sympatyczną książkę. Z nieznanych mi powodów kartki w posiadanej przez nas grze są niezwykle wiotkie: to cieniutki papier, który w ferworze zabawy i odnajdywania właściwych odpowiedzi łatwo ulega uszkodzeniu. W przypadku publikacji Wydawnictwa Olesiejuk mamy do czynienia z bardzo solidnym wykonaniem. Twarde, kartonowe stronice, porządne klejenie, idealny format i radosne, bardzo kolorowe, a do tego wyraźne ilustracje - książka zachęca do sięgnięcia po nią, a w trakcie zabawy nawet bardzo energiczne maluchy nie zniszczą jej. 

Tematyka zadań dotyczy życia na wsi, gospodarskich zwierząt, uprawianych roślin, maszyn niezbędnych w pracy rolnika. Kolejne strony przynoszą nowe zagadnienia: maluchy mają okazję poznać domy zwierząt i ich ulubione pożywienie, jest rozdział zatytułowany "Dzieci zwierząt", najmłodsi dowiedzą się też jakie korzyści daje hodowla ("Co nam dają zwierzęta?" - pierwsze zdjęcie pod tekstem). Kolejne dwie strony dotyczą roślin: zbóż, warzyw, owoców, są też informacje o tym, co się robi z różnych produktów, materiałów, a zamyka książkę kilka zadań dotyczących pojazdów, maszyn używanych podczas przeróżnych prac. 

Bardzo zabawni są bohaterowie książki - to zwierzęta w rozmaitych strojach, zajmujące się typowymi dla ludzi zatrudnieniami. Rysunki stanowią także rodzaj podpowiedzi dla najmłodszych, tak aby nauka dawała radość i satysfakcję. 

Warto jeszcze zwrócić uwagę na przyrząd służący do wskazywania właściwych odpowiedzi. Jest on wyposażony w specjalną końcówkę - po odnalezieniu poprawnej odpowiedzi na pytanie należy przycisnąć czarne kółeczko tuż obok niej. Wówczas usłyszymy dźwięk - w zależności od tego, czy wskazanie jest poprawne czy nie, będzie to dźwięk wyrażający radość lub dezaprobatę. W przypadku zajączka mamy dwa rodzaje dźwięków, zatem są one łatwe do zidentyfikowania. Przyrząd z gry, z którą wcześniej się zetknęłyśmy, wydawał kilka rodzajów dźwięków, co mogło sprawiać problemy z identyfikacją.

Jest więc "Wesołe gospodarstwo" okazją do dobrej zabawy. Trwała książka zapewni maluchom mnóstwo radości, a poza tym - w przyjemny sposób dostarczy sporej porcji wiedzy!

Polecam
Katarzyna
"Wesołe gospodarstwo"
Pomysł: Światosław Bułacki
Ilustracje: Julia Biespała
Projekt graficzny: Oksana Fomina
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 16
Format: 25,5x26 cm
ISBN: 978-83-274-0315-5

Książki Wydawnictwa Olesiejuk do nabycia w Fabryka.pl.


Komentarze