Wielka Księga Przedszkolaka"Wielka księga przedszkolaka. Od malucha do starszaka."- to książka z różnego rodzaju zdaniami, ćwiczeniami i pomysłami zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pozycja ta podzielona jest na cztery rozdziały:
jesień, zima, wiosna, lato. W każdym z nich znajdują się zabawy dostosowane do danej pory roku. Samych propozycji zadań jest 365- jedna zabawa na każdy dzień roku. Dostosowane są do wieku i możliwości małego dziecka oraz są zgodne z treścią i założeniami programu wychowania przedszkolnego. 

Zabawy dotyczą życia codziennego, ale również przybliżają dziecku wile spraw i pomagają poznać otaczający go świat w sposób ciekawy, ale zarazem przystępny dla dzieci w tym wieku. Ćwiczenia te rozwijają między innymi takie obszary jak:
mowa, sprawność ruchową, pamięć, wyobraźnię, spostrzegawczość, umiejętności i zdolności plastyczne (manualne) oraz muzyczne i wiele innych.
Do korzystania z tej książki niezbędna jest osoba dorosła, która przeczyta polecenie danego zdania, czy też będzie towarzyszem, a niekiedy organizatorem zabawy.

Książka ta będzie niezwykle pomocną dłonią dla rodziców nie posyłających (z różnych powodów) swoich dzieci do przedszkola, czy też dla przedszkolaków pozostających w domu podczas choroby. Także dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, ale również dla niań szukających inspiracji, pomysłów na radosny, przyjemny, ale także owocny czas spędzony z podopiecznymi.

Niezwykle miłym akcentem jest dyplom:


znajdujący się na końcu Księgi Przedszkolaka.

Sądzę, że ta książka dostarczy wiele radosnych i wspaniałych chwil niejednemu przedszkolakowi, ale także pomocy wielu rodzicom, opiekunom i nauczycielom podpowiadając jak mądrze i przyjemnie spędzić czas z dzieckiem.

Polecam
Magda


Tytuł: "Wielka księga przedszkolaka. Od malucha do starszaka."
Autorki: Beata Dawczak, Izabela Spychał
Wydawnictwo: Papilon
Oprawa: miękka
Format: 290x205 mm
Liczba stron: 192
Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)