"Zabawki z papieru" - ćwiczenia w trakcie tworzenia!:)
Z pierwszej klasy podstawówki pamiętam zmagania uczącej nas pani związane z przekonaniem mnie do właściwego trzymania narzędzia piszącego;) Pani stała nade mną jak kat nad dobrą duszą i napominała, poprawiała uchwyt, przekładła palce, demonstrowała... Potem już tylko przy okazji wizytacji, gdy pani dyrektor przechadzała się po klasie patrząc, jak piszemy, tłumaczyła, że ja "już tak trzymam". Pewnie po mnie ma tę wrodzoną niesubordynację nasza Starsza;) Ale jako dzielny przedszkolak już od wcześniejszego wieku została objęta działaniami naprawczymi, zatem być może nie zostanie jej to "złe trzymanie" na zawsze...

Otrzymałam listę zalecanych ćwiczeń, a oprócz zabaw są na niej także sugestie, by rysować po śladzie, wycinać. Z tym ostatnim zadaniem mamy problem. Owszem - można wydrukować jakieś ilustracje ze stron oferujących takie pomoce, ale papier do drukarek nie jest zbyt przyjazny do takich ćwiczeń. Trzeba sporo precyzji, gdy chcemy zrobić jakieś papierowe zabawki z szablonów, potrzebna jest dokładność, cierpliwość. Dlatego gorąco polecamy "Zabawki z papieru"! Wydawnictwo Monika Duda gwarantuje najmłodszym świetną zabawę: kartki zbioru są idealnej grubości, nie wyginają się, ale i z drugiej strony cięcie nie jest zajęciem ponad siły. A cóż można zrobić? Przeróżne piękne rzeczy! Najmłodsi uwielbiają samodzielnie wykonywać ozdoby, zabawki, niektóre z tych dzieł potem z dumą ofiarowują najbliższym, zatem wycinając i klejąc zaproponowane w "Zabawkach z papieru" przedmioty będą mieli mnóstwo frajdy.
Są tu laurki, świąteczne dekoracje, praktyczne rzeczy jak minitorebka czy portfel. 

No i przy okazji jest to sposobność do ćwiczeń z zakresu małej motoryki. Dzieci wycinają, składają, przyklejają, muszą coś pokolorować, wykleić kolorowym papierem czy też przykleić watę. Instrukcje są niedługie, bo i zadania są odpowiednie dla najmłodszych, początkujących twórców. Poza tym książeczkę otwiera legenda wyjaśniająca oznaczenia użyte w wycinankach. Niewątpliwą zaletą są też żywe barwy, na dodatek kolorowe są nie tylko rysunki, ale i druga strona kartki, zatem wykonane zabawki będą cieszyć oko pięknymi kolorami. 

Pomysłowa pomoc w bardzo dobrej cenie, mnóstwo radości przy wykonywaniu zadań i na dodatek okazja do ćwiczenia pożądanych umiejętności - "Zabawki z papieru" to książeczka, którą warto nabyć!

Polecam
Katarzyna

"Zabawki z papieru"
Wydawnictwo Monika Duda
Format: 20,5x29 cm
Objętość: 16 str
Oprawa: zeszytowa
ISBN 978-83-60067-19-2
Komentarze