„Moje pierwsze lata. Dziewczynka”, „Moje pierwsze lata. Chłopiec" - wspólna podróż w najmilszą przeszłość;)
Jesteśmy wszyscy chyba ostatnio nieco zanurzeni w świątecznych klimatach, ale jest coś, co może się równać z tymi planami i marzeniami - to "wyprawy" w przeszłość! Od pewnego czasu Starsza zaczyna zasypywać nas pytaniami odnośnie tego, jaka była, gdy była "mała" (bo teraz to oczywiście wielka jest niesamowicie;)). Taka rozmowa rozwija się i toczy w sposób niekontrolowany: jedno niewinne pytanie o jakąś sprawę pociąga kolejne i sypią się one jak... no choćby prezenty z mikołajowego worka;)

Pewnie niektórzy posiadają albumy dokumentujące te pierwsze lata - to świetna pamiątka i dobry sposób na zaspokojnie dziecięcej ciekawości. Tego typu wydawnictw jest na naszym rynku sporo: rodzice pracowicie wyklejają, opisują - dla siebie, ale przede wszystkim dla tego malucha, który kiedyś, po latach, będzie z rozrzewnieniem te strony oglądał. Dlaczego jednak warto sięgnąć po publikacje Wydawnictwa Arkady? Otóż jest to książka inna niż wszytkie! Wcześniej wspomniane albumy są przeznaczone do wypełnienia przez dorosłych, tu pamiątkowa księga ma być wspólnym dziełem rodziców i dziecka! Ba, dopiero dokonania małych, dziecięcych rączek nadadzą jej ten niepotwarzalny, urokliwy klimat wyjątkowej pamiątki. 

Jest zatem na pierwszej stronie miejsce do wypisania danych małego posiadacza, jego wieku w momencie, gdy książkę o sobie zaczął uzupełniać. Kolejne strony będą dokumentacją wspomień z narodzin, pierwszych dni, pierwszych przyzwyczajeń, ulubionych zabawek czy zajęć - w odpowiednie miejsca mały właściciel albumy wklei nalepki załączone do tej publikacji, będzie miał też okazję narysować zabawkę, swoją buzię wyrażającą różne uczucia. Przewidziano także miejsce na wklejenie zdjęć bliskich, koleżanek, kolegów. Na stronach zatytułowanych "Co umiałam robić?" będzie można pochwalić się swoimi osiągnięciami zaznaczając odpowiednie czynności, które jako dwu- czy trzylatek sprawnie się wykonywało:)
Można także wspólnie powspominać przedszkole, zabawne zdarzenia z przeszłości, pierwsze podróże, spacery, pierwsze słowa... 

Miłe dla oka są strony tej publikacji: książka dla dziewczynek jest w tonacji różowej, dla chłopców - w błękitach, na kolejnych kartkach pojawiają się drobne rysunki, dekoracje czy też stylowe, niewielkie fotografie. Twarda oprawa zapewnia solidność temu wydaniu, zatem przy jego wypełnianiu czy też późniejszym oglądaniu na pewno nie poniesie uszczerbku. 

Według sugestii wydawnictwa książka jest odpowiednia już dla czterolatków. U nas właśnie w tym wieku pojawiły się pytania o te wcześniejsze lata, dlatego jeśli chcecie sprawić przyjemność jakiemuś "tak dorosłemu" już dziecku;) - sprezentujcie mu taką książkę! Będzie to okazja do wspomnień, wspólne wypełnianie na pewno da wiele radości, zbliży jeszcze bardziej, no i pozwoli stworzyć album o tym, co najpiękniejsze!:)

Polecam
Katarzyna


„Moje pierwsze lata. Dziewczynka”, „Moje pierwsze lata. Chłopiec”
Autor: Angels Navarro
Ilustrator: Marta Montana
Wydawnictwo: Arkady 
Oprawa: twarda
Format: 31x24,5 cm
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-213-4773-8, 978-83-213-4772-1Komentarze