"Akademia ekologii. Dbam o środowisko" - z przyrodą za pan brat!
Musimy się pochwalić, że ze świadomością na temat szanowana przyrody, ochrony otaczającego nas środowiska nie jest u nas źle - zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę niezbyt jeszcze zaawansowany wiek dziewczyn. Zatem oburzają się, gdy zauważą jakiś śmieć rzucony niedbale na trawnik czy chodnik. Same oczywiście zawsze wrzucają niepotrzebne rzeczy do śmietnika. A segregacja to nasz konik;)

Ale wiadomo - warto wiedzieć więcej! A pozycja "Akademia ekologii. Dbam o środowisko" dostarcza sporą porcję wiedzy na bardzo wiele tematów, począwszy od segregacji odpadów, poprzez ochronę przyrody, problem dziury ozonowej, zasady zachowania w lesie oraz ekologiczne sposoby postępowania na co dzień - oszczędzanie energii, wody, rozsądne kupowanie, ekologiczne podróżowanie.

"Akademia ekologii. Dbam o środowisko" to książka aktywizująca, zatem obok porcji wiedzy teoretycznej podanej w klarowny sposób znajdziemy tu ćwiczenia pozwalające na sprawdzenie w praktyce wiadomości zdobytych przez najmłodszych. Do wykonania niektórych zadań przyda się umiejętność pisania - na przykład do uzupełnienia krzyżówki, choć mogą w tym oczywiście pomóc dorośli. Ale znakomita większość propozycji jest na tyle uniwersalna, że znakomicie poradzą sobie z nimi i przedszkolacy, zwłaszcza z grup starszaków. Są zatem między innymi polecenia związane z kolorowaniem, odnajdywaniem szczegółów różniących ilustracje, trzeba naklejać w odpowiednie miejsca nalepki, stworzyć plakat propagujący ideę ochrony przyrody. 

Książkę kończy quiz sprawdzający wiedzę zdobytą dzięki lekturze i ćwiczeniom. A miłą nagrodą dla młodych ekologów będzie zarówno dyplom znajdujący się na okładce pozycji, jak i gra planszowa umieszczona w środku książki. 

Bardzo sympatyczne, pełne szczegółów obrazki zachęcają do skupienia się na zadaniach. Treść jest ważna, ale podana w sposób jasny, przyjazny najmłodszym. Jest to więc bez wątpienia trafna propozycja, która nie tylko dostarczy rozrywki, ale i sporej porcji wiedzy. W tej samej serii Wydawnictwo Skrzat oferuje także "Akademię ekologii. Segreguję odpady" poszerzającą wiadomości tego tematu dotyczące. 

Polecam
Katarzyna"Akademia ekologii. Dbam o środowisko"
Autor opracowania: Kinga Macias
Ilustrator: Agata Nowak
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20x28,5 cm
ISBN: 978-83-7437-968-7Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)