"Anastazy", Amelia, delektowanie się światem;)

I pomyśleć, że książka chwilę poleżała sobie na półce, zanim przeczytana została... A przeczytana na raz po wielokroć i zawsze tak przy okazji lektury apetyt nam się rozbudza i trudno poprzestać na jednej lekturze. Aż się zapewne nie chce wierzyć w jej urokliwość, zatem przy ponownym natychmiastowym czytaniu szuka się potwierdzenia;) 

Z tej półki książka ochoczo zerkała, bo format ma niestandardowy, więc można by powiedzieć, że wyzieranie i zachęcanie do czytania ma w naturze. Ale z drugiej strony temat zobowiązuje: książka o jamniku nie powinna przecież mieć innych parametrów niż nawiązujące do długość tegoż zwierzęcia;)

Dlaczego tak polubiłyśmy Anastazego? Bo to bohater bardzo radosny! Na kolejnych stronach autor przedstawia wszelkie jego pasje, ulubione zajęcia, pewne słabostki i przyzwyczajenia. Przypomina w tym nieco tytułową bohaterkę filmu Jean-Pierre Jeuneta "Amelia";)

To dobry pomysł na poprawę nastroju: uświadomienie sobie, jak wiele rzeczy lubimy robić, co nam sprawia prawdziwą przyjemność. Potem wystarczy wykonywać te czynności jak najczęściej - by uśmiech nie znikał nam z twarzy lub w przypadku jakichś niemiłych okoliczności - by jak najszybciej się pojawił. 

Niewykluczone, że jednym z tych ulubionych zajęć będzie czytanie książek autorstwa Przemysława Wechterowicza - my zawsze z radością sięgamy po te lektury. Autor ma niezwykły talent do pomysłowego przedstawiania nawet zwykłych spraw. Bo w sumie wiele pasji Anastazego jest dość typowych dla wszystkich przedstawicieli tego gatunku, ale ich niebanalne opisanie bawi i zaskakuje. 

Ciekawie są przedstawieni także autorzy: Przemysław Wechterowicz i Jagoda Kidawa, nie zapomnijcie przeczytać notek o nich na końcu książki. 

Anastazy ze swoją radością życia, niezłomnością w dążeniu do celu, pogodą ducha i otwartością na innych jest nie tylko sympatycznym bohaterem, ale i dobrym wzorem do naśladowania;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Anastazy"
Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustrator: Jagoda Kidawa
Wydawnictwo: Format
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
Format: 30 x 15 cm
ISBN: 978-83-61488-00-2
Komentarze