"Chory kotek" - wydanie na szóstkę z plusem!:)

Wspominałam już, że koty mają szczególne względy u naszych córek. A i "Chorego kotka" od dawna lubimy, ale to wydanie jest pod wieloma względami warte nabycia! W ostatnio czytanym przez nas zbiorze wiersz ten zajmuje dwadzieścia dwie strony, to wydanie ma ich nieco więcej, bo każdy dwuwiersz umieszczony został na oddzielnej rozkładówce. Zatem ilustracji jest wiele, a mali odbiorcy mogą stać się współtwórcami własnej, unikatowej wersji książki - bo na jednej ze stron jest barwny wizerunek bohaterów wiersza, a sąsiadująca - to ten sam obrazek, ale jako kolorowanka. Najmłodsi mogą zainspirować się kolorystyką zaproponowaną przez autorkę ilustracji, bądź też sami dobrać kolory, narzędzia rysownicze. Ludwika Micińska oczarowuje intensywnymi barwami, oryginalną techniką - ilustracje są zabawne, a duża w tym zasługa "epizodycznych" bohaterek wiersza, czyli myszek, które tu pojawiają się na wielu stronach, zajęte przeróżnymi zabawnymi czynnościami. 

Dodatkowa zaleta to dwujęzyczność publikacji. Wiersz przełożyła na język angielski Antonia Lloyd-Jones. Będzie to zatem także miły prezent dla dzieci mieszkających poza granicami Polski, w krajach anglojęzycznych czy też uczących się tego języka. 

Sam wiersz jest doskonale znany - zatem jeszcze słowo o tym wydaniu - książka ma poręczny format, świetnie nadaje się do własnych twórczych prób najmłodszych. Dziewczyny często narzekają, że "kolorowanka się zamyka" - w tym przypadku skarg nie będzie, bo grubsze karty i zszycie ułatwiają małym artystom pracę;) 

Wydawca - Fundacja Festina Lente działa od dziewięciu lat, a jej celem jest inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć służących rozwojowi kultury, a szczególnie propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Fundacja udostępnia "ożywione książki", gdyż docenia znaczenie i możliwości mediów elektronicznych. Dlatego warto zajrzeć na portal iCzytam - są tam do pobrania bezpłatne audiobooki i ilustrowane e-booki, między innymi tej właśnie pozycji - "Chory kotek" (wersja polska oraz wersja angielska).

Polecam
Katarzyna"Chory kotek"
Autor: Stanisław Jachowicz
Ilustrator: Ludwika Micińska
Wydawnictwo: Festina Lente
Liczba stron: 28
Oprawa: miękka
Format: 19,5 x 20 cm
ISBN: 978-83-7904-123-7


Komentarze