"Dobro i zło, co to takiego?" - w poszukiwaniu odpowiedzi na bardzo ważne pytaniaTa książka nie zajmie Was na długo - bo po przeczytaniu pytania bez wątpienia rozpocznie się dyskusja. Próba rozwiązania problemu przyniesie kolejne wątpliwości, a nawet gdy już ustalimy jakąś odpowiedź, to kolejne pytanie zaczerpnięte z lektury być może zburzy naszą pracowicie ustalony konsens... 

Może się zatem wydać, że to zbędna, ba - niebezpieczna książka;) W końcu nierzadko zdarza się tak, że jesteśmy nieco zmęczeni kolejnymi wątpliwościami, że mamy dość dociekań małoletnich, ich niestrudzonego talentu do zadawania pytań i mnożenia problemów. 

Wiek pytań podobno się kończy;) My jesteśmy na razie chyba w stadium jego pełnego rozkwitu, ale to miłe poczucie być taką alfą i omegą, choćby "domową";) Czasem wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania, wszak w każdej dziedzinie specjalistami nie jesteśmy... Ale tematy, które porusza Oscar Brenifier, są sprawami wartymi rozważenia - bo chodzi o rzecz podstawową - relacje międzyludzkie. 

Pytania dotyczą spraw bliskich najmłodszym, takich, które napotykają na co dzień i takich, które warto rozważyć. A jako że każdy problem przedstawiono wnikliwie i z różnych perspektyw, zatem młody czytelnik będzie mógł dostrzec złożoność sytuacji, dostrzeże i rozważy zapewne wiele aspektów dotąd pomijanych. Te pytania uczą analitycznego podejścia do rzeczywistości, rozwagi i brania odpowiedzialności za swoje czyny. 

Zapewne zatem książka będzie inspiracją - przeczytamy fragment, zadamy sobie pytanie - i rozpocznie się rozmowa. Ale to potrzebne i trafne wsparcie, dobre także do samodzielnego analizowania pewnych spraw. 
To kolejna, trzecia pozycja Oscara Brenifiera wydana przez Zakamarki. A lada dzień wydawnictwo zapowiada tom kolejny, tym razem zatytułowany "Ja, co to takiego?". Niebawem będzie też okazja spotkać się z autorem, wziąć udział w warsztatach. Oscar Brenifier będzie gościł w dniach 26.02-1.03 w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Na pewno warto wybrać się na te spotkania. A jeśli to niemożliwe - sięgnąć choć po "Dobro i zło, co to takiego?" oraz inne książki z serii "Dzieci filozofują".

Polecam
Katarzyna

"Dobro i zło, co to takiego?"
Autor: Oscar Brenifier
Ilustrator: Clément Devaux
Wydawnictwo: Zakamarki
Oprawa: półtwarda
Liczba stron: 96
Format: 18 x 23,5 cm
ISBN: 978-83-7776-040-6Komentarze