"Jak pokonać wilki?" - genialne pomysły i świetne ilustracje!:)
Zaskakujące pomysły i świetne ilustracje to niezaprzeczalne atuty tej książki. Dużego formatu publikacja, z twardą okładką, na której przedstawiono mnóstwo wilków jest książką, która wbrew dość groźnemu tytułowi jest niezwykle zabawna.

Jej temat jest bardzo aktualny w przypadku wielu małoletnich - Młodsza właśnie przeżywa frustrację z powodu możliwego ataku wilków... Zatem już nawet nie oglądamy "Akademii Pana Kleksa", bo obawy są i tak spore. A przecież w sumie to poczciwe i lubiane misie są bardziej niebezpieczne! Jednak wilki mają zdecydowanie bardziej czarny PR;) - bo przecież jeden z nich Czerwonego Kapturka i jego babcię spałaszował z całości, inny zasadzał się na trzy świnki, kolejny próbował oszukać łatwowierne koźlątka... Mnóstwo czarnych charakterów jest w rodzie wilczym! Jak zatem się ich nie bać?

Autorzy książki przekonują nas jednak, że nie jesteśmy bezbronni w zetknięciu z wilkami, ba - wprost przeciwnie - dysponujemy sporym zasobem działań, które te nielubiane czworonogi wykurzą gdzie pieprz rośnie, "na drugą stronę nocy", bo przecież wiemy doskonale, że wilki raczej ciemność lubią i po zmroku można oczekiwać spotkania z nimi... Na szczęście one też nie są wolne od strachów! Boją się różnych odgłosów, nie gustują w nietoperzach, łatwo się obrażają. Na dodatek to dość prostolinijne zwierzęta, zatem łatwo je nabrać, są podatne na wpływy i to je gubi. Zdziwicie się, jak wiele jest możliwości, by wystraszyć/zniechęcić wilka! Okaże się także, że zamiłowanie do cukierków może się przydać i przynieść wymierne korzyści w walce z tytułowymi zwierzętami!

Ukazane na ilustracjach przerażające wilki, choć wyposażone w okazałe zęby i ostre pazury, choć bardzo mroczne - jeśli chodzi o ich wygląd, to także budzą uśmiech. Nie da się ukryć, że w zetknięciu z najmłodszymi popadają w spore tarapaty... Zabawne ilustracje (także na wklejce i okładce!) dostarczą wiele radości i przyciągną na dłużej. 

To pomysłowy sposób na przełamanie dziecięcych lęków przed wilkami czy innymi ewentualnymi groźnymi gośćmi. Nie da się ukryć, że są one irracjonalne, zatem takie nieco absurdalne, zaskakujące pomysły, jak te przedstawione w książce "Jak pokonać wilki?" świetnie się sprawdzą. Mogą stać się także inspiracją do poszukiwania własnych niebanalnych rozwiązań w walce z różnymi lękami.

Polecam
Katarzyna
"Jak pokonać wilki?"
Autor: Catherine Leblanc
Autor: Rolland Garrigue, Catherine LeBlanc
Wydawnictwo: Wilga
Seria: Strachy na lachy
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
Format: 25 x 27 cm
ISBN: 978-83-280-0239-5


Komentarze