"Świeci gwiazdka", "Kto się tu ukrył?", "Kto robi hu-hu?" Akademia mądrego dziecka - świetne książki dla najmłodszych
Mogłoby się wydawać, że niewiele w materii ksiązek dla najmłodszych można wymyślić. A przecież warto, bo choć prawdą jest, iż najmłodsi uwielbiają to, co znają;) - zatem mogą po kilka razy słuchać tych samych wierszy, przeglądać wciąż ulubioną książeczkę, to jednak warto urozmaicać lekturowe seanse, tym bardziej gdy ta odmiana jest tak atrakcyjna, jak to się ma w przypadku nowych propozycji Egmontu.

Sześć tytułów łączy osoba autora wierszy. Zbigniew Dmitroca opisuje wieczorną wędrówkę liska, który nie może zasnąć ("Świeci gwiazdka"), dokumentuje niezwykle aktywny dzień małego chłopca i jego taty spędzony na przeróżnych zabawach ("Kto tu się ukrył?"), w zabawny sposób zapoznaje maluchy z odgłosami różnych zwierząt ("Kto robi hu-hu?").

Wiersze opisują świat bliski dzieciom, uczą - odgłosów zwierząt, ich nazw (książeczka o wędrówce liska), mogą posłużyć do poznawania liczb, kolorów, kształtów. Rymowane czterowiersze opowiadają o tym, co przedstawione na ilustracjach. A te są bardzo radosne, przyciągają uwagę najmłodszych. Laura Crema w książeczce "Kto się tu ukrył?" intensywnymi barwami i zabawnymi przedstawieniami znakomicie odtwarza nastrój pełnego przeżyć dnia, Carlo Alberto Michelini w "Kto robi hu-hu?" skupia się na wizerunkach zwierząt - to kolorowe wycinanki zachęcające do własnych prób w tej materii, z kolei jakby pastelowe, nieco zamglone ilustracje tego autora w książe "Świeci gwiazdka" wyciszają, wprowadzają w atmosferę snu, doskonale pasują do nieco bajkowej peregrynacji liska obserwującego mieszkańców "obórki i chaty".

Książki na dodatek mają coś, co intryguje najmłodszych - wycięte w kolejnych stronach otwory dają efekt trójwymiarowości, zaciekawiają - co też kryje się na kolejnej stronie, czego elementem będzie to koło ("Kto robi hu-hu?"), czyją twarz ozdobi ten radosny uśmiech widoczny na okładce ("Kto się tu ukrył?").

Także "kwestie techniczne" są tu bardzo dobrze rozwiązane: twarde kartki, dobre klejenie, zaokrąglone rogi, nieco większy niż "standardowo" format - to wszystko sprawia, że rzeczywiście, tak jak to jest podane na okładce - to książki, które sprawdzą się już w przypadku najmłodszych "czytelników";) Ale i nieco starsze pociechy intrygują te pozycje. Oczywiście maluszki będą podziwiać kolorowe ilustracje, roczniak nauczy się odgłosów zwierząt czy kolorów, jeszcze "poważniejsi"/starsi odbiorcy będą z uwagą słuchać o przygodach bohaterów. A książka na pewno przetrwa te długie zainteresowanie, bo to nie tylko ładne, ale i trwałe wydanie.

Polecam
Katarzyna

"Świeci gwiazdka"; "Kto się tu ukrył?"; "Kto robi hu-hu?" Akademia mądrego dziecka
Autor: Zbigniew Dmitroca
Ilustrator: Carlo Alberto Michelini; Laura Crema; Carlo Alberto Michelini
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 12
Format: 21 x 19 cm
ISBN: 978-83-237-6112-9; 978-83-237-6107-5; 978-83-237-6106-8

Komentarze

  1. Czy ma może Pani na sprzedaż te książeczki?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobra wiadomość:) - lada dzień dwie pozycje z tej serii zostaną wznowione! http://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,kto-robi-hu-hu,10106.html
    http://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,jeden-dwa-trzy,10108.html

    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)