"Zielona encyklopedia, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o ekologii"

Od setek tysięcy lat Ziemie dostarcza nam wszystkiego, czego potrzebujemy: powietrza, wody, pożywienia, budulca, paliw. Jednak człowiek żąda coraz więcej, a możliwości planety są ograniczone i szybko się wyczerpują. W związku z naszym szkodliwym oddziaływaniem na przyrodę, a co za tym idzie ogromnych jego negatywnych skutkach, trzeba nam świadomego i wyedukowanego, szczególnie na tej płaszczyźnie społeczeństwa. „Zielona encyklopedia, czyli wszystko, co musimy wiedzieć o ekologii” jest prostym pierwszym krokiem do uświadomienia sobie szkód wyrządzanych przez człowieka Ziemi, a tym samym zmiany myślenia i postępowania każdego z nas.

Książka ta jest dla wszystkich ekoczytelników od 10 lat wzwyż. To świetny sposób do przekazania dziecku ekologicznych przekonań przy użyciu konkretnych argumentów, a przy okazji wspólne pogłębiania wiedzy dziecka i rodzica na temat ziemi, jej zasobów naturalnych, życia i działalności człowieka. Pozycja ta zaciekawi i zaspokoi chęć zdobywania informacji niejednego ciekawskiego, a także pomoże rodzicom znaleźć odpowiedzi na niekiedy trudne pytania pociech ;)

Z ciekawostek, czy wiecie że?:
- Oddychając, wciągamy do płuc około 10 000 litrów powietrza dziennie.
-Antylopa adaks potrafi wytrzymać rok bez picia. Nawet wielbłąd, który pije raz na tydzień, obok adoks wygląda na nieustannie spragnionego. Jak to możliwe? Po prostu adoks znajduje w swoim pożywieniu wystarczająco dużo cieczy i może przez dłuższy czas obejść się bez wody. Ten gatunek antylopy żyje w najbardziej suchych regionach Sahary i przemieszcza się tylko po to, żeby znaleźć kolejne pastwisko.
- Każdy Polak zużywa codziennie około 150 litrów wody. Tylko 1% z tego wykorzystuje się do picia, reszta służy do mycia, gotowania, prania…
-Codziennie każdy z nas produkuje około 1kg śmieci.Z pełnym przekonaniem stwierdzam, iż to niezwykle wciągająca pozycja.
Gorąco polecam
Magda

Wydawnictwo:  Papilon
Oprawa:  twarda
Format:  
255x210mm
Liczba stron:  96


Komentarze