"A jak urosnę..." - wesołe wiersze dla dzieci
"Nasza" pani dentystka ma gabinet w budynku szkoły podstawowej, zatem zawsze gdy ją odwiedzamy, umilamy sobie czas oczekiwania podziwianiem prac uczniów. Wywieszone na gazetkach rysunki, wyklejanki, malowane obrazki czy też łączące różne techniki nieodmiennie fascynują dziewczyny. Zatem i ilustracje w tej pozycji zaciekawiły ją. Nie zrażały ich niezbyt wprawnie kreślone linie czy nieco zachwiane proporcje - prace dzieci bardzo się im spodobały. 

To oryginalny pomysł - takie właśnie zilustrowanie publikacji. Jak czytamy w tekście umieszczonym na okładce, było to marzeniem autorki, Julianny Michorczyk. Zadebiutowała ona jako poetka pięć lat temu. Tworzy wiersze dla najmłodszych, piosenki dla nich przeznaczone, ale i teksty satyryczne, utwory dla dorosłego odbiorcy. 

Związana z Trzebnicą, nierzadko portretuje najbliższe otoczenie w wierszach, także tych zebranych w tym tomiku. To utwory doskonale wpisujące się w świat najmłodszych. Wiele z nich mogłoby zabrzmieć na przedszkolnych akademiach, są tu i wesołe piosenki dla maluchów, poetka operuje konkretami, zatem zrozumienie wierszy nie przysporzy maluchom problemów. Ich bohaterami są dzieci takie jak one - kilkulatki, które lubią bawić się, kochają swoich bliskich, odkrywają świat, podziwiają go i uczą się. 

Znajdziemy tu utwory na każdą porę roku, na wiele okazji. Radosne, wzbogacone o tworzone z pasją ilustracje autorstwa dzieci będą zapewne miłą lekturą dla przedszkolaków. 

Katarzyna

"A jak urosnę..."
Autor: Julianna Michorczyk
Opracowanie graficzne: Marcin Makarewicz
Wydawnictwo: OVO
Oprawa: miękka
Liczba stron: 42
Format: 17,5x24 cm
ISBN: 978-83-935709-0-4

Książki Wydawnictwa OVO można nabyć na stronie dystrybutora: motyleksiazkowe.plKomentarze