"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kółko hiszpańskiego" - tajemnicze zniknięcie i megadawka humoru!

To oczywiste, że w życiu najmłodszych wiele się dzieje: wciąż nowe zdarzenia, mnóstwo zajęć, masa genialnych pomysłów przychodzi do głowy, tak więc lektura nieletnich "obywateli" dotycząca obfituje w zwroty akcji, zatem aż trudno oderwać się od niej, odłożyć czytanie na później. To kolejna książka o przygodach Emi, czyli Emilki. Wydawać by się mogło, że debiutująca w szkole dziewczynka spędza czas ucząc się, bawiąc, pomagając rodzicom - tak, oczywiście, ale oprócz tego ma masę pasji, no i jest prezeską Tajnego Klubu Superdziewczyn, a to zobowiązuje! 

Motto klubu brzmi: "Nigdy więcej nudy!", zatem możecie być pewni, iż książka o przygodach Emi pochłonie bez reszty każdego czytelnika. To już drugi tom, w którym Emilka, Anielka, Flora i Faustyna podejmują się trudnego zadania rozwiązania tajemniczej sprawy: tym razem dziewczyny pragną rozwikłać sprawę zniknięcia ze szkolnego zwierzyńca papugi Gaduły. 

Podtytuł niniejszego tomu - "Kółko hiszpańskiego" - wiąże się z podejrzaną w tej sprawie nauczycielką, nazywaną panią Flamenko. By odkryć jej sekret, członkinie klubu zapisują się na zajęcia tego języka dotyczące i prowadzą bardzo wnikliwe, szeroko zakrojone śledztwo. A przecież mają mnóstwo innych zajęć, jak choćby czytanie lektur ("Bączy ton" wywoła zapewne u wszystkich salwy śmiechu!), przygotowania do szkolnego przedstawienia świątecznego czy też udział w konkursie, który ma zapewnić dziewczynom fundusze na specjalistyczny sprzęt do obserwacji podejrzanych. 

Niezwykle zabawna lektura w nienachalny sposób przemyca przeróżne wiadomości, uczy lojalności i odpowiedzialności, a także zawiera zachętę do podjęcia działań podobnych do tych, jakie mają na swoim koncie dziewczynki. Ostatni, nieco instruktażowy rozdział zatytułowany "Jak założyć Tajny Klub. Poradnik" to zbiór dobrych rad, które punkt po punkcie wyjaśniają młodym czytelnikom, jak stworzyć taką sympatyczną paczkę przyjaciół wspólnie poświęcających czas ulubionemu zajęciu.

Współczesny język, realia tej lektury, galeria intrygujących postaci i żywa akcja to bez wątpienia zalety książki. Tych, których te informacje zainteresowały i mają ochotę dowiedzieć się więcej, odsyłam na stronę http://www.emisuperdziewczyna.pl/, a wszystkim spragnionym emocjonujących przygód polecam lekturę książki o Tajnym Klubie Superdziewczyn!

Polecam
Katarzyna

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kółko hiszpańskiego"
Autor: Agnieszka Mielech
Ilustrator: Magdalena Babińska
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 170
Wymiary: 13,5 x 18,5 cm
ISBN: 978-83-280-0635-5
Komentarze