"Ida i Filip, przyjaciel koni" - przygody w siodle i sercowe rozterki

Pasja Idy nie słabnie. Ale oprócz koni ktoś jeszcze wyjątkowo często zajmuje jej myśli... Wymieniony w tytule Filip to poznany przez dziewczynę podczas wakacyjnego pobytu w "Hucule" chłopak, równie jak ona zakochany w koniach. Powinowactwo zainteresowań owocuje zbliżeniem się tych dwojga. W jaki sposób? Przecież dzieli ich olbrzymia odległość? Wszak Ida wciąż mieszka w Paryżu, w związku z pracą jej taty cała rodzina, wraz z babcią przeniosła się do przytulnego mieszkania w stolicy Francji, tu uczy się, wciąż jeździ konno, ale choć i szkoła francuska, i stadnina, w której trenuje mają wiele zalet, to dziewczynka wciąż tęskni za ojczystym krajem. 

Trzecia część przygód Idy rozgrywa się pod znakiem nowych doświadczeń: musi zmienić grupę w stadninie, pracuje jako wolontariuszka podczas zawodów konnych, jej przyjaźń z Julką zostaje wystawiona na próbę, ale z kolei bliższe relacje nawiązuje z sympatycznym Filipem. Romansowy nastrój jakby się "udziela", także i babcia dziewczynek coraz więcej czasu poświęca na spotkania z Guido.

Nieuchronnie zbliża się także koniec pobytu... Ale czy na pewno? Tata Idy waha się, bo życie we Francji ma wiele zalet. Jaką decyzję podejmie? Czy odlegość od Wrocławia i Filipa nie spowodują, że ten związek się rozpadnie? To tylko niektóre pytania, a odpowiedzi na nie przyniesie najnowsza książka Magdaleny Zarębskiej.

Poznamy też świąteczne zwyczaje we Francji, zobaczymy jak rodzina Idy spędza ten czas, będziemy towarzyszyć im w wyjazdach i poznawaniu tego pięknego kraju.

Wiele przygód, pięknie udokumentowana pasja dziewczynki do jazdy konnej, jej sercowe perypetie oraz budujący obraz przyjaźni - to wszystko znajdziecie w tej lekturze. Tych, którzy poznali Idę, przekonywać pewnie nie trzeba, pozostałym osobom polecam gorąco, podobnie jak i wcześniejsze części!

Katarzyna

 "Ida i Filip, przyjaciel koni"
Autor: Magdalena Zarębska
Ilustracje:Artur Gołębiowski
Wydawnictwo: Dookoła Świata
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 13 x 20,2 cm
ISBN: 978-83-6275-407-6


Komentarze