"Ja chyba śnię" - senne przygody nie bez wpływu na rzeczywistość!
Doczekaliśmy się! - zapewne wiele osób tak wykrzyknęło, gdy w ofercie Wydawnictwa Bis pojawiła się druga część przygód i sennych perypetii Bartka. Nas też urzekły te historie, ba, chęć poznania kolejnych była tak nieodparta, iż pochłonęła nas lektura bez reszty - przez pierwsze dwa dni udawało się nam czytać po dwa opowiadania, ale kolejnego... Na zmianę pytałyśmy: "Jeszcze jedno?" - i w ten sposób książka się nam skończyła;) 

Nie da się ukryć, że nas intrygują chłopcy;) - ich zabawy, pomysły - to wszystko dla dziewczyn jest "egzotyką", ale nie tylko to sprawiło, że książka "Ja chyba śnię" bardzo nam przypadła do gustu. Sny okazują się być znakomitym komentarzem do codziennych zdarzeń - pozwalają i samemu chłopcu, i jego bliskim zrozumieć wiele rzeczy. U nas doszło na przykład do zrewidowania konieczności posiadania koników, które mają "wszystkie dziewczyny z przedszkola", a i dorośli mogą zastanowić się nad ciągłymi obawami o bezpieczeństwo najmłodszych, które - nie da się ukryć - mocno ograniczają inwencję i aktywność pociech. 

W tej książce poznajemy bliżej ciocię Monikę i wujka Roberta, u których przez pewien czas mieszka Bartek. Bardzo się nam spodobały rozważania chłopca, jakie zwierzę byłoby idealnym pupilkiem dla cioci i wujka. A w grę wchodziły wcale nie kot, pies, papużka czy rybki, ale słoń, małpa, żyrafa i... krokodyl! 

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego porządek nie jest przyjacielem małych chłopców (małych dziewczynek zresztą także nie...), poznać odpowiedź na pytanie, co takiego za bardzo się rozrosło w pokoju wujka i jaką niespodziankę mają dla Bartka rodzice, to sięgnijcie po tę przesympatyczna lekturę.

Dodam jeszcze, że bardzo zabawne są te historie, najwięcej radości wzbudziło "Wielkie mycie", nie zdradzę Wam szczegółów, by nie odbierać przyjemności z lektury, nadmienię tylko, że sen Bartka miał pozytywny wpływ także na dziewczyny, które już wcale nie marudzą wieczorem, że są zbyt zmęczone, by się umyć!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Ja chyba śnię"
Autor: Joanna Wachowiak
Ilustrator: Jola Richter-Magnuszewska
Wydawnictwo: Bis
Oprawa: twarda
Liczba stron: 104
Format: 20,5 x 20,50 cm
ISBN: 978-83-7551-381-3
Komentarze