Mała akademia kogutka Ziutka. Biedronka, Motylek - zabawa i edukacja z sympatycznymi bohateramiKiedy Młodsza zobaczyła te książki, wydała okrzyk zachwytu - no tak, dobrze nam znany kogutek Ziutek zerka z okładki! Tym razem zaprasza najmłodszych do działania: podtytuł mówi, że książeczki te to "malowanki aktywizujące". I intuicyjnie odebrała to Młodsza w sposób idealny: od razu chwyciłyśmy za kredki, zasiadłyśmy i rozpoczęło się wykonywanie zadań. Polecenia czasem ograniczają zapędy małych malarzy/rysowników, na przykład należy połączyć zwierzątka w pary i pokolorować to, które nie ma towarzysza... Ale tak smutno pozostawiać te sympatyczne zwierzątka w tonacji czarno-białej... Zatem najpierw zadanie było sumiennie wykonywane zgodnie z zamysłem autorek, a potem Młodsza kolorowała już zupełnie swobodnie. Bo też i zachęcają te rysunki do zapełnienia ich barwami: uśmiechnięte pyszczki ziwerzątek, wyraźne linie, detale na tyle duże, by nie frustrować najmłodszych, zwłaszcza gdy operują grubszymi kredkami.

Polecenia są bardzo różne: labirynty, rysowanie po śladzie, wyszukiwanie szczegółów różniących obrazki, dorysowywanie elementów i rysowanie obrazków na zadany temat, szlaczki, zadania sprawdzające logiczne myślenie oraz bardzo wiele kolorowanek. Młodsza uwielbia łączenie, a tego typu zadań jest tu sporo, więc cieszyła się niezmiernie - dodatkowo takie działania wiążą się z bogaceniem czy też sprawdzaniem wiedzy, zatem jest i twórczo, i z korzyścią dla pogłębienia czy usystematyzowania wiadomości.

Znany z książeczek zawierających wierszowane bajki o jego przygodach kogutek Ziutek pojawia się i w innych wydawnictwach sygnowanych przez Skrzata: są łamigłówki, edukacyjne kolorowanki oraz książeczki z naklejkami, malowanki wodne i karty do gry. Sympatyczne rysunki cieszą oczy, zachęcają do zabawy i uzupełniania książeczek, a czas spędzony na tej aktywności procentuje. Atrakcyjna cena to dodatkowy atut tych publikacji. 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza"Mała akademia kogutka Ziutka. Biedronka"; "Mała akademia kogutka Ziutka. Motylek"
Ilustratorzy: Agata Nowak, Sylwia Zajączkowska
Seria wydawnicza: Mała akademia kogutka Ziutka
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 13,8x19,5 cm
ISBN: 978-83-7437-963-2; 978-83-7437-960-1Komentarze