"Niesamowita matma" - nauka, która gładko wchodzi do głowy!
Żmudne słupki i wkuwanie tabliczki mnożenia? Matematyka bywa uważana przez niektórych za nudną dziedzinę nauki, innych z kolei przeraża skomplikowaniem i z lękiem oczekują na tę godzinę lekcyjną. A przecież to nie tylko klasówki, definicje, wzory. Matematyka przydaje się nam na co dzień, każdemu i wielokrotnie! Zakupy, przygotowywanie posiłków, planowanie zajęć, porządki czy przeróżne działania twórcze - w tym wszystkim jest matematyka!

Przyznam, że mnie do takiej tematyki nie trzeba zachęcać - moje ulubione dodatkowe zajęcia, na które najdłużej i najchętniej uczęszczałam, to było właśnie kółko matematyczne. Zatem taka książka to fantastyczna rozrywka, zabawa, a "przy okazji" przecież nauka! Nie da się ukryć, że wiedza zdobywana w taki sposób najlepiej zapada w pamięć - bez wysiłku, trudu, nudy.

Często narzekamy - my rodzice czy też nieco starsi uczniowie, że jakiś przedmiot jest "bez sensu", niepotrzebny, że to sztuka dla sztuki. Z całą pewnością nie można takich słów powiedzieć odnośnie matematyki: jej nieodzowność genialnie, nader pomysłowo wykazuje autor niniejszej pozycji.

Działanie i kolorowe ilustracje, okienka i zabawne przykłady, klarowne wyjaśnienia - to wszystko sprawia, że udaje się autorowi zaintrygować, przyciągnąć uwagę czytelnika, rozjaśnić mroki dla tych, którzy matematykę uznają za skomplikowaną naukę, ba, nawet mniej zaawansowani wiekowo odbiorcy (książka według informacji na okładce jest polecana dla dzieci od 7 lat) studiują z uwagą, dopytują o wyjaśnienia, z zapałem zgłębiają wiedzę, co jest cenne, bo przecież matematyka to królowa nauk!

Dzięki tej pozycji nauczycie się wykonywać oryginalne motywy zdobnicze, dowiecie się, jak zmierzyć wysokość nawet bardzo okazałego drzewa, poznacie tajniki liczb, kształty nie będą miały dla Was tajemnic, a prawdopodobieństwo będziecie wyliczać w mgnieniu oka (no, może odrobinę dłużej;)).

Wydawać by się mogło, że tak skromna jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę stron książka nie zajmie nas na długo, a jest wprost przeciwnie! To świetna, zajmująca, zabawna i użyteczna lektura, dla pasjonatów matematyki, ale też i dla tych, którym nieco nie po drodze z królową nauk - gwarantuję, że po zajrzeniu do tej pozycji ta sytuacja ulegnie diametralnej zmianie. 


Polecam
Katarzyna

"Niesamowita matma"
Autor: Jonathan Litton
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 16
Format: 27,5 x 25,5 cm
ISBN: 978-83-280-0075-9


Komentarze