"Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki. S, Z, C, DZ, mix" - 72 strony ciekawych i skutecznych ćwiczeń!
Ćwiczenie poprawnej wymowy nie jest najprzyjemniejszym zajęciem i zdecydowanie przegrywa z innymi atrakcyjnymi sposobami spędzania czasu. Jeśli jednak takie zalecenie się pojawi, jeżeli jest konieczność pracy w tym zakresie, wówczas uników stosować nie można. Wręcz przeciwnie - warto być sumiennym i obowiązkowym, by osiągnąć spodziewany efekt.

Kluczem do sukcesu jest pozytywne nastawienie i systematyczność. A co zrobić, jeśli powtarzanie wciąż tych samych wyrażeń czy zwrotów znuży tak, że pociecha odmawia ćwiczeń, w najlepszym przypadku ociąga się i efekty coraz mniej spektakularne? Warto sięgnąć po nowe inspiracje!

"Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki. S, Z, C, DZ, mix" to obszerna pozycja, bo i materiału tu sporo: wszystkie głoski szeregu syczącego są w tekstach przywołane, a żeby nie było nudno, ćwiczeń jest mnóstwo i to bardzo różnorodnych, tak by powtarzanie nie ciągnęło się jak flaki z olejem, a wprost przeciwnie - intrygowało, zaciekawiało i bawiło. 

Autorki od wielu lat zajmują się terapią logopedyczną, przygotowywaniem materiału do ćwiczeń, zatem możemy być pewni, że to opracowanie jest solidną i wartościową pozycją. 

A z punktu widzenia małych użytkowników doskonalących wymowę warto docenić rozmaitość propozycji: są tu i zabawne wierszyki, mnóstwo rymowanek, zagadki w wierszowanej formie - czasem tekst trzeba uzupełnić brakującymi, rymującymi się wyrazami czy też nazwać to, co widnieje na obrazkach zastępujących słowa, znajdziemy także zadania wymagające chwycenia za pisaki czy kredki - polecenia sugerują zaznaczenie wybranej głoski, wykonanie ilustracji, dorysowanie jakichś elementów. Młodsi ucieszą się z możliwości pokolorowania rysunków, a poza tym są tak lubiane przez dzieci naklejki! 

Dodatkowa zaleta to wzbogacanie wiedzy - zagadki i wierszyki dotyczą różnych spraw, czasem jest to jedynie usystematyzowanie wiadomości, swoisty sprawdzian i radość z prawidłowego odpowiedzenia na pytanie, a niekiedy - zwłaszcza w przypadku młodszych użytkowników zeszytu okaże się, że poszerza się zasób słów, pojęć (Starszą zaintrygował juhas, dowiedziała się też, że słowo "cedzak" to to samo co durszlak;)). 

Polecamy zatem tę pozycję i zapewniamy, że uprzyjemnia codzienne ćwiczenia. A i na efekty nie trzeba długo czekać!

Polecam
Katarzyna
"Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki. S, Z, C, DZ, mix"
Autor: Danuta Klimkiewicz
Ilustrator: Aleksandra Kowal
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Format: 20x28,5 cm
Liczba stron: 72
ISBN: 978-83-7437-979-3Komentarze