"Święty Jan Paweł II" - wierszowany portret naszego Wielkiego Rodaka
Od śmierci Jana Pawła II niebawem minie dziewięć lat, ale pamięć o tym Wielkim Człowieku nie zanika, jego wpływ nie maleje. Ci, którzy mieli okazję spotkać się z papieżem - podczas pielgrzymek, osobiście, czy też choćby za pośrednictwem przekazów medialnych przeżywać te szczególne momenty, ze wzruszeniem je wspominają. Jak przybliżyć najmłodszym tę charyzmatyczną postać, serdecznego i pracowitego człowieka, Naszego Rodaka, dzięki któremu zmieniło się życie tylu ludzi?

Niebawem będziemy wspominać smutne wydarzenia sprzed dziewięciu lat, a potem przeżyjemy radosne chwile w związku z kanonizacją Jana Pawła II, zatem na pewno warto przypomnieć najmłodszym tę barwną postać, zdarzenia, które poprzedziły wybór na papieża, wielkie idee, które przyświecały jego posłannictwu, to, że był niestrudzony w swym pielgrzymowaniu, podejmowaniu kolejnych zadań. 

To kolejna już pozycja autorstwa Elizy Piotrowskiej, przeznaczona dla najmłodszych i przybliżająca postaci świętych (do tej pory ukazały się książki o św. Janie Bosko, św. Urszuli Ledóchowskiej, świętym bracie Albercie, św. Faustynie Kowalskiej oraz św. Mikołaju z Miry). Autorka stworzyła także ilustracje - wyraźnie kreślone, w realistycznej konwencji, przywołują najważniejsze momenty z życia naszego wielkiego rodaka. Wierszowana historia życia Jana Pawła II to portret szczegółowy - od lat dziecięcych i młodzieńczych fascynacji, poprzez dramatyczne wydarzenia związane z utratą bliskich, wybuchem wojny, przeróżne pasje i odnalezienie swej drogi w kapłaństwie. Eliza Piotrowska pokazuje człowieka dobrego i niewywyższającego się, otwartego na innych, ceniącego życie proste i lubiącego aktywność fizyczną, sport. A przecież był to jednocześnie wielki myśliciel, poeta, reformator kościoła.

Ta wierszowana biografia bawi, wzrusza, a co najważniejsze - przybliża postać tego Wielkiego Polaka najmłodszym. Sprawdzianem uważnego czytania czy słuchania będzie krzyżówka zamieszczona na ostatniej stronie. 

W książce uwzględniono już mające nastąpić pod koniec kwietnia wydarzenia, stąd taki, a nie inny tytuł tej pozycji. Barwna publikacja z bardzo urozmaiconą typografią zaciekawi małego odbiorcę, będzie znakomitym przygotowaniem do tak bardzo przez nas oczekiwanej uroczystości.

Polecam
Katarzyna


"Święty Jan Paweł II"
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawca: Wydawnictwo Święty Wojciech
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 19,5x19,5 cm
ISBN: 978-83-7516-659-0

Komentarze