"Tytus w cyrku" - wielki powrót genialnego detektywa;)
Któż nie zna Mizołków? Kto nie lubi na poprawę humoru aplikować sobie dawki przezabawnych opowieści o smoku Pomponie, który w nieoczekiwany sposób stał się domownikiem państwa Fisiów? Superpies Tytus to kolejna udana kreacja autorstwa Joanny Olech. 

Jest to bohater nietuzinkowy - trudno byłoby go nazwać "czworonogiem", bo jak widać na ilustracjach porusza się w sposób typowy dla ludzi. A na dodatek jest błyskotliwym detektywem! Można by uznać, że to cecha w jakiś sposób charakterystyczna dla psów, gdyż to one potrafią coś wywęszyć, podjąć trop, znaleźć zgubę. Tytus styka się jednak z innymi zwierzętami, pomaga w potrzebie i przedstawicielom swojego gatunku, i kotom - i jest niezastąpiony! Dedukcja, umiejętność błyskawicznego kojarzenia faktów, logicznego myślenia, znajomość tajników psychiki - to wszystko sprawia, że kolejny raz detektyw Tytus staje na wysokości zdania. W historii zatytułowanej "Tytus - superpies" poszukiwał zaginionego obrazu, teraz ponownie ma się zająć "zgubą", ale tym razem nie chodzi o rzecz - zginął kot Zorro, brat znanego już nam Pazurka! 

Sprawnie przeprowadzone śledztwo, błyskotliwe spostrzeżenia i szczęśliwy finał - gdy do akcji wkracza Tytus, wszystko musi skończyć się pomyślnie. Jak mówi tytuł tej części - lwia część wydarzeń rozegra się właśnie w cyrku, choć nie lew, a tygrys odegra tu ważną rolę...

Książek z cyklu "Czytam sobie" nie trzeba chyba przedstawiać - wielu młodych czytelników właśnie dzięki tym pozycjom przychylnie spogląda na słowo pisane;) Sporo się w szkole zmieniło, ale lektury wciąż te same, nie zawsze atrakcyjne dla debiutujących czytelników. Zatem osłodą i miłą "odskocznią" będą książki wydawane przez Egmont - interesujące historie, różnorodność tematów, 23 podstawowe głoski oraz "h" (w pozycjach z drugiego poziomu), dyplom za samodzielne przeczytanie oraz naklejki jako nagroda - to wszystko sprawia, że seria "Czytam sobie" cieszy się dużą popularnością, pojawiają się nowe tytuły, a czytanie staje się pasją, zajęciem nie nużącym, lecz wprost przeciwnie - bardzo przyjemnym!


Polecam
Katarzyna
"Tytus w cyrku"
Autor i ilustrator: Joanna Olech
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format:  14,5x18,5 cm
ISBN: 978-83-237-7090-9Komentarze