"10 niesamowitych przygód Neli" - przeżyjmy je razem z małą podróżniczką!
Dalekie, egzotyczne podróże to marzenie wielu osób: tych starszych i tych młodszych. Poznawanie obyczajów, próbowanie lokalnych potraw, spotkania ze zwierzętami, wspaniałe krajobrazy - to wszystko ekscytuje, ciekawi, intryguje. 

Dziewczyny bardzo lubią programy przyrodnicze pokazujące zakątki naszego kraju i bardziej egzotyczne miejsca, dlatego też Nela od razu stała się ich idolką;) Nic dziwnego, to nietuzinkowa dziewczynka - gdy miała pięć lat, wyruszyła w swą pierwszą egzotyczną wyprawę, do tej pory odwiedziła wiele krajów, przeżyła mnóstwo przygód związanych z poznawaniem dzikich zwierząt, przeprawianiem się przez dżunglę czy pustynię, wspinaniem się na szczyty, a nawet na wulkan!

O swoich przygodach Nela opowiadała w cyklicznym programie emitowanym przez kanały dziecięce. Ci, którzy mieli okazję obejrzeć te reportaże, na pewno przyznają, że są one ciekawe, przykuwają uwagę młodego widza, a przy okazji dostarczają mnóstwa wiadomości. Tak też jest w przypadku tej lektury! I od razu zapewniam, że opisane w książce historie nie są przeniesieniem słowo w słowo na papier odcinków telewizyjnego cyklu. Na nieco inne treści położono nacisk w produkcji telewizyjnej, zaś książka przynosi sporo nowych, interesujących wiadomości. Nela i jej mama - bo obie są autorkami tej publikacji - opisują, jak przygotować się do wyprawy, co należy zabrać, o czym pamiętać gdy spotkamy dzikie zwierzę, gdy przeprawiamy się przez dżunglę czy płyniemy rzeką, w której roi się od kajmanów i piranii! 

Zaletą tych opowieści jest na pewno styl: prosty, klarowny. Nela obrazowo opisuje, co przeżyła, by przedstawić małym czytelnikom niektóre fakty, posiłkuje się materiałem ilustracyjnym - są tu zatem rysunki, schematy, mnóstwo fotografii. Na wklejce znajdziemy mapę świata, na której zaznaczono kraje, które Nela opisuje w tej pozycji. 

W serialu, a także i w książce Nela zwraca się bezpośrednio do widza, czytelnika, pyta o różne sprawy. Lektura ma zatem tę przewagę nad produkcją telewizyjną, że możemy zatrzymać się, zastanowić, porozmawiać o tym, o co mała reporterka pyta. 

Zadowoleni będą interesujący się fauną - Nela pisze o słoniu, którym opiekowała się przez jeden dzień, o schronisku, w którym mieszkają tygrysy, o tym, jak chciała spotkać kobrę oraz zobaczyć różowe delfiny. Także i inne wyprawy przynoszą mnóstwo spotkań ze zwierzętami: małpami, kajmanami, piraniami, termitami czy choćby robaczkiem togo. Wielbiciele emocjonujących przygód również znajdą coś dla siebie - wszak i wiele ze spotkanych zwierząt to dość niebezpieczne gatunki, a poza tym Nela wspinała się na wulkan, przeprawiała przez solną pustynię, miała okazję spróbować... skorpiona!

Książka rozbudza ciekawość, dostarcza mnóstw informacji i jest naprawdę wciągającą lekturą - zresztą tych, którzy znają Nelę z jej audycji przekonywać nie trzeba. A jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji poznać tej ciekawej świata i bardzo odważnej dziewczynki, niech nadrobi to jak najszybciej!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"10 niesamowitych przygód Neli"
Autor: Nela Mała Reporterka
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
Format: 22,1x17,2 cm
ISBN: 978-83-7596-529-2

Komentarze

  1. Bardzo nam się podobają wyprawy Neli i jej narracje, sposób opowiadania o zwierzakach, próbowaniu nowych smaków.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wciąga i uczy.super dla dzieci

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)