"Krowa Matylda bawi się w chowanego" - niesamowite przygody fenomenalnej krowy:)
Zabawa w chowanego jest najlepsza, gdy bierze w niej udział zgrana paczka;) Choć nawet jeśli nie jest to bardzo liczna drużyna, to i tak jest radośnie. Ba, u nas praktykowana jest swoista odmiana tej rozrywki: otóż kotek Młodszej i Myszka Minnie Starszej na zmianę chowają się - warto dodać, że dziewczyny bacznie obserwują cały czas, co się dzieje, tylko przytulanki "zakrywają" sobie oczy, ale przyznać trzeba, że potem nie pędzą od razu do kryjówki, badają różne zakątki, by w końcu po paru próbach odkryć to właściwe miejsce ukrycia;) Konkluzja jest oczywista - zabawa w chowanego to uniwersalna i ponadczasowa rozrywka!

Krowa Matylda zapewne przyklasnęłaby (wątpicie? dla niej nie ma nic niemożliwego!;)) naszym odmianom zabawy w chowanego, bo jak się okazuje - jest wielką fanką wynajdywania genialnych kryjówek. Na dodatek okazuje się, że ma niesamowity wpływ na innych mieszkańców gospodarstwa - zatem jej pomysłowe ukrycie się na drzewie powoduje, że już niebawem jest na nim cały inwentarz, ba - nawet gospodyni! Bardzo zabawnie pokazał autor, w jaki sposób "teleportują" się na szczyt okazałego drzewa kozy, świnki, pies, koń... Fajnie jest znaleźć się na drzewie, nieco mniej przyjemnie jest na nim utknąć, zwłaszcza gdy uświadomi się sobie, że w razie zaistnienia potrzeb fizjologicznych, kłopot ten powiększy się... 

A z pomocą może przyjść tylko... - ci, którzy znają wcześniejsze perypetie Matyldy nie mają pewnie wątpliwości - listonosz! W jaki sposób zostanie on sprowadzony do gospodarstwa i jakie rozwiązanie kłopotliwej sytuacji znajdzie - tego dowiecie się z tej przemiłej lektury. Niedługa, ale bardzo zabawna, pełna uroczych bohaterów, z ilustracjami, które zachwycają (świetna wklejka ukazująca zapewne wcześniejsze próby chowania się Matyldy - zanim nie znalazła ona tej pomysłowej kryjówki ponad ziemią) - książka autorstwa Alexandra Steffensmeiera jest idealną lekturą dla początkujących słuchaczy/"oglądaczy" (bo tyle ilustracji, niedługi tekst, wesołe przygody), ale rozbawi też i "starszaków" (irracjonalnością niektórych rozwiązań, pewnymi aluzjami). 

Jeśli chodzi o trwałość, to jest to wydanie bez zarzutu. A na dodatek - z pięknym przesłaniem, mówiącym, że wspólne spędzanie czasu to rzecz najprzyjemniejsza na świecie!


Polecam
Katarzyna


"Krowa Matylda bawi się w chowanego"
Autor i ilustrator: Alexander Steffensmeier
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Liczba stron:32
Format: 23 x 30 cm
ISBN: 978-83-7278-929-7

Komentarze