"Lamelia Szczęśliwa i sposób na nudę" - pomysł wart opatentowania!:)
Wiosenna aura nastraja bardzo pozytywnie, a w tym roku pogoda jest nad wyraz łaskawa, choć gdy ostatnio przydarzyło się parę deszczowych, chłodniejszych dni, dziewczyny wpadły w minorowy nastrój. Na dodatek obie były przeziębione, więc jak kania dżdżu wypatrywałam słonecznych dni i końca przeziębienia... Wszystkie tradycyjne rozrywki nie znajdowały aprobaty, w końcu dziewczyny zgodziły się na malowanie, choć w trakcie wpadły na pomysł, by dzieła tworzyć pomalowanymi rękami i nie obeszło się bez strat w rzeczach...;) Takie atrakcje warto wcześniej zaplanować i odpowiednio przygotować teren działań;)

Nuda czasem dopada każdego, w pewien wtorek bardzo nudziła się Lamelia. Cała rodzina zajęła się studiowaniem bardzo intrygującego czasopisma "Bez Tytułu", każdy znalazł tam coś ciekawego - mama i tata, babcia i dziadek, a Lamelia... nudziła się okropnie. Choć właściwie bardzo rzadko ją to spotyka: lubi deszczową pogodę i zimę, nie nudzi się czekając na świąteczne prezenty, gdy jest chora także znajduje mnóstwo sposobów na zajęcie czasu rekonwalescencji. Ale i taką niezwykła dziewczynka, która zawsze ma masę pomysłów, czasem się nudzi.

Zawsze możemy liczyć na pomoc rodziny - i w tym przypadku bliscy nie zawiedli. I co być może nieco zaskakujące - wszyscy mieli taką samą propozycję, a niezbędne do przegnania nudy okazały się... stare numery czasopism! Lamelia była zdumiona - sądziła, że gazety można tylko oddać na makulaturę, a najlepszą rozrywką byłyby raczej nowoczesne zabawki o wielu skomplikowanych funkcjach. Okazało się jednak, że zwykły papier miewa magiczne właściwości... Można z niego zrobić właściwie wszystko! Powstanie z niego samolot i łódka, przemieni się w czapkę lub wachlarz, posłuży do wykonania bałwanka (czy też innych, podobnych "postaci"), a nawet do wykonania za pomocą techniki kolażu wizerunków kałamutków! Wykonane dzięki papieroplastyce czy technice origami przedmioty mogą posłużyć do wspaniałych zabaw, a ich tworzenie będzie znakomitą rozrywką i treningiem dla wyobraźni. 

Pomysłów jest mnóstwo, a materiał - powszechnie dostępny! Ba, posłużyć nam mogą także ulotki, które często w nadmiarze lądują w skrzynkach na listy. Ten sposób na nudę jest bardzo uniwersalny, na dodatek - ekologiczny!

Polecam
Katarzyna

"Lamelia Szczęśliwa i sposób na nudę"
Autor: Joanna Krzyżanek
Ilustrator: Zenon Wiewiurka
Wydawca: Wydawnictwo Święty Wojciech
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 21x23 cm
ISBN: 978-83-7516-665-1
Komentarze