"Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało", "Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta" - na tropie sekretów Matki Natury:)
Najciekawsze opowieści to te, których bohaterami są sami mali słuchacze (choć szczerze mówiąc, to pewnie i nieco starsi z rozrzewnieniem słuchają jak to przestraszyli się misia tak wielkiego jak oni sami, jak się samodzielnie strzygli czy przeżywali katusze podczas szycia brody po upadku z huśtawki...) Zatem książka "Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało" zaintryguje każdego - w końcu to o nas samych pozycja, a jak się okaże po bliższym poznaniu jej treści, jesteśmy tak "niesamowici", nasze ciała kryją tyle tajemnic i niespodzianek, że zdziwieniu i okrzykom niedowierzania nie będzie końca! 

Nie wątpię, że i wiele dorosłych osób siegających po tę pozycję zaskoczą wiadomości w niej przedstawione (wyznam, iż nie podejrzewałam, że mysz ma więcej kości niż dorosły człowiek). A mali odkrywcy świata i jego tajemnic będą wniebowzięci poznając przeróżne informacje, sprawdzając je od razy na samych sobie.

W książce przedstawiono informacje o ciele człowieka, wszelkich układach i wielu narządach, dowiadujemy się jak funkcjonują, jak imponujące są ich rozmiary - na przykład długość wszystkich naszych naczyń krwionośnych to ponad dwa racy tyle ile obwód Ziemi! Niektóre dane naprawdę zadziwiają i zapewne nierzadko będą prowokować do poszukiwania potwierdzenia, dalszych informacji na dany temat, zatem lektura w wielu przypadkach może przerodzić się w prawdziwą pasję, a na pewno każdy czytelnik - i ten mały, i ten większy - poszerzy swoją wiedzę odnośnie tego, jak funkcjonuje, jak zbudowane jest ludzkie ciało. Swoistą ciekawostką są strony z wiadomościami dotyczącymi dawnej medycyny - praktyk lekarskich stosowanych w starożytnym Egipcie czy też w Grecji. 

Dużym plusem i zachętą do czytania dla tych najoporniejszych czy też preferujących pozycje beletrystyczne będą ilustracje: kolorowe karty, przezabawne rysunki, obrazowe przedstawienia zawartych w notkach faktów - to wszystko sprawia, że książka interesuje nawet niezbyt zaawansowanych wiekowo odbiorców. Młodsza zwróciła uwagę na nietypowe ilustracje "rozpoczynające się" na nieparzystych stronach, stanowiące swego rodzaju zagadkę, zabawę dla maluchów. 

Choć wydawać by się mogło, że trzydzieści dwie strony to niezbyt dużo, mimo to książka dostarczy nam wiele rozrywki, na długo przykuje naszą uwagę i sprawi, że otoczenie będzie patrzeć z podziwem, gdy zaserwujemy w czasie pogawędki treści wyczytane w "Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało" (wiedzieliście, że ludzki nos potrafi rozróżnić 10 tysięcy zapachów?!).

Także i zwierzęta skrywają wiele tajemnic - jeśli interesują Was ich umiejętności, niejednokrotnie imponujące możliwości i nietypowe predyspozycje, sięgnijcie po drugą książkę z tej serii: "Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta". Swe sekrety odkryją przed Wami ptaki i ssaki, poznacie groźne i bardzo łakome rekiny, dowiecie się,  jakie zwierzę jest największe i jakiego gatunku przedstawiciele po urodzeniu są wyłacznie samcami. Mnóstwo ciekawostek pięknie, realistycznie zilustrowanych sprawi, że świat zwierząt stanie się bliższy nawet tym, których ta tematyka pasjonuje i wiele już wiedzą na ten temat - bo przyznać należy, że są tu wiadomości nietypowe, zaskakujące, intrygujące.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta"


"Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało"


"Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta"
Autor: Emma Dods
Wydawnictwo: Jacek Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 24,5x28,5 cm
ISBN: 978-83-274-1098-6


"Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało"
Autor: Emma Dods
Wydawnictwo: Jacek Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 24,5x28,5 cm
ISBN: 978-83-274-1097-9Komentarze