"Dzienniki Nikki. Ja wiem lepiej!" - doskonała lektura na poprawienie humoru!
Umieszczone na okładce słowa: "Światowy bestseller" to nie czcze przechwałki - seria o przygodach Nikki jest niezwykle popularna i bardzo lubiana. Książki przetłumaczono na 28 języków, kolejne tomy osiągają rekordowe nakłady i coraz więcej osób może powiedzieć o sobie, że są fankami sympatycznej Nikki, która pakuje się w kolejne kłopoty, dzielnie przeciwstawia się przeciwnościom losu, próbuje zachować równowagę psychiczną, a jest niełatwe, bo:
a) nie należy do ełefelek,
b) jest skrycie zakochana w Brandonie,
c) ma młodszą siostrę (która z kolei ma mnóstwo pomysłów i jest dość bezpośrednia, a także potrafi głośno domagać się spełnienia jej żądań...),
d) uwzięła się na nią niejaka MacKenzie ("DOBERMAN w błyszczyku i najmodniejszych dżinsach"!),
e) zalazłoby się jeszcze to i owo;)
Brzmi nieco enigmatycznie? Nic dziwnego, wszak życie nastolatek jest nader skomplikowane! Na szczęście Nikki zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółek - Chloe i Zoey - choć trzeba też przyznać, że wspólnie wpadają na pomysł, który ma niezbyt miłe reperkusje... W sylwestrową noc, którą spędzają wspólnie, postanawiają zemścić się na MacKenzie za jej wszystkie niemiłe zachowania względem nich i obrzucają jej dom papierem toaletowym. Niestety, w trakcie tej czynności zaskakuje je znienawidzona koleżanka...

Piąty tom przygód obejmuje pierwszy miesiąc nowego roku, ale ilość zdarzeń i komplikacji z całą pewnością nas oszołomi. Dzieje się bardzo wiele: w szkole, w rodzinie, w życiu uczuciowym, ba - Nikki staje się osobą niezwykle znaczącą, choć i jednocześnie... nierozpoznawaną;) Otóż zajmie się "zawodowo" udzielaniem rad potrzebującym wsparcia. 

Przezabawna książka jest lekturą na bardzo krótki czas;) Choć wydaje się być obszerna (336 stron!), to czytanie nie zajmie Wam zbyt wiele dni: i to nie tylko ze względu na spory druk oraz wiele ilustracji, szybkie tempo akcji i wciągające przygody sprawiają, że nie sposób odłożyć ją na dłużej. 

Rysunki są zabawnym komentarzem do opisywanych treści, mnóstwo tu emotikonów, obrazowych określeń, hiperbolizacji przeżyć i zdrzeń, zatem o uśmiech na twarzy podczas czytania nietrudno! Pisana w formie pamiętnika lektura bawi, ale i zawiera budujące przesłanie - przekonuje o sile przyjaźni, odpowiedzialności, uczy otwartości.

Ci, którzy nie mieli okazji zetknąć się wcześniej z sympatyczną bohaterką, mogą na razie (bo zapewne zechcą nadrobić ten brak;)) przeczytać tę pozycję - bo choć należy ona do serii, to sposób przedstawiania zdarzeń sprawia, że nie jest problemem zrozumienie relacji między postaciami. Choć oczywiście dla fanów zabawnych lektur fakt, iż Wydawnictwo Akapit oferuje i inne tomy o przygodach Nikki będzie najmilszą wiadomością. Po ich przeczytaniu będziecie na pewno z niecierpliwością oczekiwać na pojawienie się w księgarniach kolejnej, szóstej części...;)


Polecam
Katarzyna


"Dzienniki Nikki. Ja wiem lepiej!"
Autor: Rachel Renée Russell
Wydawnictwo: Akapit Press
Oprawa: miękka
Liczba stron: 336
Format: 13 x 20 cm
ISBN: 978-83-64379-32-1


Komentarze

  1. Sama mam taką książkę i jest bardzo ciekawa i zabawna oraz trochę romantyczna !

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)