"Mały mistrz kuchni. Proste przepisy" - najmłodsi przygotowują pyszności!Wielkimi krokami zbliżają się szczególne święta - Dzień Matki, Dzień Dziecka - obie te okazje to sposobność do przygotowania czegoś pysznego - bo to zawsze poprawia humor, a na dodatek to oczywiście bardzo przydatna umiejętność. 26 maja wszystkie dzieci starają się wyręczyć mamy, zatem i zrobienie własnoręcznie obiadu wchodzi w grę - zwłaszcza gdy ma się taka pomoc jak książka "Mały mistrz kuchni. Proste przepisy". Z kolei Dzień Dziecka jest okazją, by namówić rodziców na zrobienie całej góry pyszności - a łatwiej ich będzie przekonać, gdy mały amator łasuchowania zaoferuje swoją pomoc w procesie powstawania kulinarnych atrakcji;)

Zachwyciła nas ta książka - i to pod każdym względem. Bardzo często przepisy dla małych kuchcików są w rzeczywistości przeznaczone jednak dla rodziców, opiekunów, bo udział dziecka ogranicza się do umycia czegoś, wymieszania, dosypania... Prace ważne, ale nie da się ukryć, że nie sprawiające, iż można powiedzieć z dumą: "Sam to zrobiłem", "Sama to przygotowałam". Także w tym przypadku obecność dorosłej osoby jest konieczna, ale przepisy są tak dobrane, że mogą pokusić się o wykonanie tych dań nawet bardzo nieletni amatorzy kucharzenia. Niewątpliwą zaletą jest różnorodność tych przepisów. To nie tylko słodkości, ale i dania obiadowe, przekąski, sałatki, propozycje na śniadanie czy kolację. W wielu przepisach podstawowym składnikiem są warzywa, a zdarza się (znamy to autopsji...), że bardzo niechętnie są one zjadane... Zatem takie samodzielnie przygotowane danie może przełamać niechęć, a może nawet okaże się, że warzywa da się lubić?;) 

Nie sposób nie docenić pomysłowości w przedstawieniu przepisów. Są one szczegółowo zilustrowane fotografiami, widzimy dokładnie każdy etap przygotowania dania, co więcej - na zdjęciach są właśnie "mali mistrzowie kuchni", co z pewnością ośmieli nawet najbardziej niepewne swych sił osoby. Widzimy kolejne czynności i ostateczny efekt, są podane informacje dotyczące czasu przygotowania potrawy, a dostępność składników sprawia, że jeśli mamy ochotę na wypróbowanie którejś receptury, to z realizacją nie będzie problemów. 

Przepisów jest sporo - nam przypadła do gustu zapiekanka à la pizza oraz rogaliki z oryginalnym nadzieniem. A jeśli najmłodsi nabiorą już wprawy i będą mieli ochotę przygotować inne pyszności, to mogą sięgnąć po kolejną pozycję wydaną przez Debit - "Mały mistrz kuchni. Udane przyjęcia" i olśnić gości niecodziennymi, odświętnymi potrawami. 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Mały mistrz kuchni. Proste przepisy"
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 21 x 28,5 cm
ISBN: 978-83-7167-951-3
Komentarze