"Mikrulki" - spójrzmy na świat z innej perspektywy!To nietypowa książka, bo łączy to, co znane i to, co niezwykłe. Autorka wymyśliła i opisała bohaterów, którzy są nieco podobni zewnętrznie do ludzi, zwierząt lub przedmiotów z naszego otoczenia, ale i wiele aspektów ich wyglądu zaskakuje - razem tworzą jednak solidarną drużynę. Jest tu Oponka, której imię jest bardzo związane z jej wyglądem, także Bąbel nosi imię adekwatne do swej fizjonomii, ale jest też i wielkouchy Klapiok, nierozstający się z niebieskim smoczkiem Nupel o różowym futerku. Z kolei Kłucz to istota o zielonej sierści, a Zazdrosia i Sobek byli do siebie bardzo podobni - wyglądali jak miniaturowi ludzie o blond włosach. 

Bohaterowie, choć tak niezwykli, jeśli chodzi o cechy charakteru przypominają bardzo ludzi, a ich przygody związane z przedzieraniem się przez "pokojową dżunglę" i pokonywaniem kolejnych przeszkód, zdobywaniem kolejnych mebli, pozwalają nam, czytelnikom, zastanowić się nad naszymi relacjami z innymi osobami, dostrzec, co jest ważne, jak należy postępować, czym się kierować w naszych codziennych wyborach.

Lektura także bawi, bo malutkie Mikrulki z zachwytem przyjmują każde znalezisko w świecie nad podłogą - z podziwem patrzą na gwóźdź, czyli "Super-Kolec", jednogroszowa moneta wydaje się im olbrzymim skarbem, są przekonane, że wdrapawszy się na taboret zostaną królami;)

To książka, którą czyta się migiem - bo wiele się tu dzieje, kolejne rozdziały kończą się w momencie, który prowokuje do dalszej lektury, a poza tym tekstowi towarzyszą liczne ilustracje. Jeśli lubice takie pełne magii opowieści, to ucieszy Was także wiadomość, że autorka planuje kontynuację - książkę kończy informacja "Koniec części pierwszej". 

Polecam
Katarzyna"Mikrulki"
Autor: Asia Olejarczyk
Ilustrator: Kamila Strzeszewska
Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: twarda
Liczba stron: 68
Format: 21x13,5 cm
ISBN: 978-83-7942-129-9


Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)