"Angielski z Franklinem" - nauka języka, która nie znuży!Najmłodsi chłoną wiedzę w sposób wprost zaskakujący: parę dni temu poprosiłam Młodszą o policzenie czegoś i okazało się, że nie tylko świetnie sobie z tym radzi, ale też że liczy... po angielsku! To niewątpliwy wpływ Dory, która od dłuższego czasu jest ulubioną bohaterką dziewczyn, a jak wiadomo - w świecie Dory wciąż można spotkać kogoś mówiącego jedynie po angielsku, zatem ciągle nowe słówka się pojawiają i wzbogacają zasób słownictwa. 

Wiadomo jednak, że kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym padaniem, zatem nie tylko oglądanie programów staje się okazją do poznawania języka obcego - dzięki sympatycznym historyjkom napisanym przez panią Danutę Zawadzką dziewczyny umieją powiedzieć jeszcze więcej - bo zabawne przygody zwierzęcych bohaterów pomysłowo wprowadzają i utrwalają nowe słówka. Wśród bohaterów znajdziemy wybierającego się na wakacje kotka, bojącą się ciemności myszkę, małpkę oraz misia - miś jest także jednym z bohaterów pozycji, którą chcę dziś polecić. A oprócz misia - oczywiście i przede wszystkim - żółw! Przesympatyczny, dzielny, niestrudzony mały żółw, którego najmłodsi znają z telewizyjnych bajek, z książeczek o jego przygodach. Tych ostatnich jest wiele: są pojedyncze opowieści, zbiory historyjek - "do słuchania", bo są to dłuższe teksty, ale i seria dla debiutujących czytelników - "Czytamy z Franklinem!" - są to niedługie opowiadania, napisane prostymi zdaniami, a duże litery ułatwiają lekturę. 

"Angielski z Franklinem" to także książka nauce służąca - swego rodzaju słownik: większa część tej publikacji ma taki właśnie charakter. Ułożone alfabetycznie słowa są użyte także w zdaniach, których znaczenie zostało także podane w języku polskim. Znajdziemy tu też wymowę angielskiego wyrazu oraz ilustrację do każdego słowa, zdania. W kolumnie mieszczą się trzy takie objaśnienia. A na końcu są jeszcze plansze - na przykład części ciała i części roweru;), a także sporo innych zestawień - kolory, liczby, dni tygodnia, miesiące, pory roku, zwroty grzecznościowe i wreszcie dla bardziej zaawansowanych - nieco gramatyki.

Rysunki zaciekawiają i skłaniają do wertowania tej publikacji, tak przekazywane wiadomości łatwiej zapadają w pamięć, a na dodatek - bawią. Część dotycząca kolejnej litery alfabetu rozpoczyna się zdaniem, w którym użyto wielu wyrazów zaczynających się na tę literę, zatem to swoisty łamaniec językowy, a próby powtórzenia tego zdania na pewno wywołają wiele radości. Solidne, trwałe wydanie nie ulęknie się częstego przeglądania, a zasób słówek - to pewne - będzie się stale powiększać!

Polecam
Katarzyna
"Angielski z Franklinem"
Paulette Bourgeois, Brenda Clark
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda foliowana
Liczba stron: 128
Format: 22 x 28,5 cm
ISBN: 978-83-7167-312-2Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)