"Mały przewodnik katolicki" - wartościowe czasopismo dla najmłodszych
Maj minął wprost błyskawicznie! Mnóstwo miłych dni, piękna pogoda, ale i sympatyczne lektury. O "dłuższych" piszemy sukcesywnie, chwalimy, przedstawiamy, polecamy, lecz przecież oprócz czytania książek, sięgamy po czasopisma dla najmłodszych.

Jest z tym pewien problem: często mali odbiorcy prasy skupiają się na prezentach dodanych do czasopisma, a sama jego wartość już nie bardzo interesuje. Może to i dobrze, bo często nie ma w takich gazetkach właściwie nic do czytania, nie zawierają niczego wartościowego.

A co możemy bez wahania polecić? "Mały przewodnik katolicki"! Wiele tematów, miła dla oka strona wizualna, rozrywka, nauka i pozytywne wartości - tak można byłoby streścić zawartość tego czasopisma.
Tytuł zobowiązuje - znajdziemy tu zatem teksty poruszające kwestie wiary, w kalendarzu na dany miesiąc zaznaczone zostały ważne święta - religijne, państwowe, zwyczajowe.

Autorzy traktują małego odbiorce z powagą i szacunkiem, zatem teksty dotyczą istotnych spraw, choć oczywiście ich sposób przekazu sprawia, że najmłodsi z zaciekawieniem słuchają czy też zagłębiają się w ich treść. Pytania w nich zawarte skłaniają do refleksji, zastanowienia się nad swoim postępowaniem, samodzielnego uświadomienia sobie pewnych prawd.

Ale jest też miejsce na zabawę, rozrywkę: w czasopiśmie znajdziecie quizy, komiks do pokolorowania, a w krzyżówkowym kąciku - dwie strony przeróżnych zadań.

Ciekawe treści znajdą dla siebie mali artyści ("Warsztaty plastyczne pani Marii"), ekolodzy i miłośnicy flory oraz fauny ("Z notatnika przyrodnika"), jest kącik poświęcony domowym pupilom, a także propozycja dla lubiących własnoręcznie wykonywać dekoracje, prezenty - i wreszcie coś dla moli książkowych - recenzja ciekawej lektury.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, zajrzyjcie na stronę http://www.malyprzewodnik.pl/, można zajrzeć do wcześniejszych numerów, zapoznać się z autorami. 

Warto zaprenumerować sobie ten miesięcznik - zyskamy jeden numer gratis, a na dodatek - 40% rabatu na książki Wydawnictwa Święty Wojciech.

Polecam
Katarzyna


Okładka czerwcowego wydania

Komentarze