Propozycja dla najmłodszych kynologów;)Autor tych książeczek - Andrzej Monastyrski, musi bardzo lubić psy. Te sympatyczne czworonogi sportretował w kilku pozycjach dla najmłodszych. Oprócz dwóch widocznych na fotografiach Wydawnictwo Monika Duda oferuje i inne tytuły poświęcone kolejnym rasom psów.

Łączy je poręczny format, są to książeczki ze sztywnymi kartkami, zatem jest nadzieja, iż przetrwają nawet dość intensywne użytkowanie i to ze strony mało jeszcze ostrożnych najmłodszych odbiorców.

Trzeba przyznać, że tekst i ilustracje pasują do siebie - krótkie rymowanki o dość absurdalnych przygodach psów i ich właścicieli współgra z bardzo kolorowymi, rysowanymi wyraźną kreską przedstawieniami. 

Zwierzęta te są tak bliskie ludziom - autor poddaje je zabiegowi personifikacji, a i sami właściciele traktują zwierzęta jak równe sobie.

Sympatyczne jest przesłanie książeczek - historia charta przekonuje, by nie zrażać się niepowodzeniami, opowieść o bokserze pokazuje, że dziecko może podjąć się zadania opieki nad pupilem i wywiązać się z niego sumiennie, jest też sparafrazowany związek frazeologiczny, który można na przykładzie wierszyka wyjaśnić najmłodszym.

Mam jednak wrażenie, że w wierszyku o charcie doszło do przestawienia zwrotek. Jeśli chodzi o ocenę tych książeczek, to jak zwykle warto zerknąć na zdjęcie - są tu i ilustracje, fragment wiersza. Być może jeśli nasze pociechy lubią psy, to i takie książeczki przypadną im do gustu.

Katarzyna
"Bunio bokser", "Chart na nartach"
Autor: Andrzej Monastyrski
Wydawnictwo Monika Duda
Oprawa: twarda
Liczba stron: 12
Format: 15,5x14,5 cm
ISBN: 978-83-7860-090-9, 978-83-7890-094-7Komentarze