"Czarownica i kociaki", "Czarownica i tajemnicza mikstura" - nowe przygody dobrej znajomej i jej pupila:)
Zapewne słyszeliście to powiedzenie: "Koty są jak chipsy, nigdy nie kończy się na jednym";) Sporo w tym prawdy, bo nie da się ukryć, że ci mruczący, chodzący swoimi drogami futrzaści przyjaciele dają tyle radości, że po prostu chce się ją multiplikować;) Sami jesteśmy tego najlepszym przykładem, bo "od zawsze" mieliśmy dwa koty w porywach do trzech:) 

Dlatego też i nowe książki o sympatycznej czarownicy podbiły od razu nasze serca. Na okładkach - jak widzicie - kotów wprost zatrzęsienie!;) Chronologicznie wcześniejszy tytuł to "Czarownica i kociaki". Jak się pewnie domyślacie niespodziewane spotkanie z tymi maluchami zaowocowało powiększeniem się grona domowników... Jak mogłoby być inaczej?! Zatem kolejna cześć - "Czarownica i tajemnicza mikstura", już dość okazałe grono zwierząt przedstawia. 

Kochający koty będą zadowoleni - autorka opisała ich psoty, zabawne przygody, niebanalne pojawienie się w domu staruszki, a Alicja Karczmarska-Strzebońska z wdziękiem przedstawiła tę radosną czeredkę. Kotki są różnie umaszczone, ale wszystkie niezwykle ciekawskie, energiczne i przesympatyczne. 

Można by się zastanawiać, z czego wynika popularność serii. W końcu młodym odbiorcom pewnie bliższe byłyby postacie ich rówieśników, może bardziej przyjazne byłyby jakieś pogodne istoty takie jak krasnoludki czy wróżki - jednak przemiła czarownica zyskuje od razu naszą sympatię: jest niezwykle serdeczna, wyrozumiała, jej wytrwałość w dążeniu do celu imponuje, a pogoda ducha sprawia, że jest bohaterką, która przyciąga uwagę i zapada w pamięć. Nieco czasu minęło od wydania poprzednich książek o jej przygodach, ale Młodsza momentalnie rozpoznała miłą postać na okładce, zażyczyła sobie natychmiastowego przeczytania obu części - i oczywiście na jednokrotnej lekturze nie poprzestała! Teraz zatem czytanie trwa dość długo, bo jak opuścić choćby jedną część?! Najwięcej radości budzi opowieść o powiększeniu się czeredy kotów do trzech osobników, choć i emocjonujące poszukiwania ingrediencji w części o miksturze również wywołują wybuchy śmiechu. 

Niebanalna bohaterka o złotym sercu i jej przemili podopieczny na pewno przypadną do serca wielu osobom!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Czarownica i kociaki", "Czarownica i tajemnicza mikstura"
Autor: Maja Strzebońska
Ilustrator: Alicja Karczmarska-Strzebońska
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 32
Format: 20x27 cm
ISBN: 978-83-7915-038-0, 978-83-7915-039-7


Komentarze