"Czytamy bez mamy" poziom I - dobrze mieć rodzeństwo!
Debiutujący czytelnicy szybko się zniechęcają, to prawda oczywista. Gdy dopiero niedawno składanie liter w wyrazy przestało sprawiać większe problemy, lektury muszą być szczególnie starannie dobrane.

Jak widać na zdjęciach - książki z serii "Czytamy bez mamy" Wydawnictwa Debit należące do pierwszego poziomu nazwanego "Pierwsze kroki", to idealne historie na pierwsze spotkania ze słowem pisanym. 

Ich niewielka objętość pozwala poznać treść nawet "za jednym posiedzeniem", choć jeśli mali czytelnicy nie są jeszcze bardzo sprawni, to lekturę można podzielić na części, co jest możliwe choćby dzięki wyodrębnionym rozdziałom.

Kolejna kwestia to mnóstwo ilustracji - kolorowe i wesołe stanowią miłe urozmaicenie. A przy tym nie zapomniano o tym, co najważniejsze: tekst jest zapisany duży, czytelnym drukiem. 

Historyjki są ciekawe i bardzo zabawne: poznajemy sympatyczną dziewczynkę i jej rodziców, ale to właśnie z punktu widzenia kilkuletniej Niny dowiadujemy się, o wielkich zmianach w rodzinie - otóż ma się niebawem pojawić nowy domownik - braciszek! Odczucia dziewczynki są dalekie od entuzjazmu, to naturalne. Ale uchylę rąbka tajemnicy - to się zmieni!

Druga książeczka to kolejne przygody rodzeństwa - w ich domu zjawia się nowa opiekunka. I znów podobny schemat - niezbyt entuzjastyczne początki mają bardzo radosny finał.

Niezwykle miłym akcentem są umieszczone na końcu notki od autorek - pisarki Mymi Doinet oraz ilustratorki Coralie Vallageas. Osobiste wspomnienia, pełne ciepła i zabawnych refleksji są świetnym pomysłem na przybliżenie tej lektury młodym czytelnikom.

Solidna okładka, dobre klejenie, miejsce na podpisanie książeczki - to wszystko sprawia, że seria może się podobać - zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom.

Polecam
Katarzyna


"Braciszek? Tylko nie to!"


"Opiekunka? Tylko nie to!""Braciszek? Tylko nie to!", "Opiekunka? Tylko nie to!"
Seria: Czytamy bez mamy
Autor: Mymi Doinet
Ilustrator: Coralie Vallageas
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 14 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7167-953-7, 978-83-7167-957-5
Komentarze