"10 razy 10" - oryginalnie o liczeniu:)Znajomość cyfr, liczb, umiejętność liczenia - to kwestie bardzo ważne, bo jak podzielić sprawiedliwie otrzymaną paczkę cukierków?;) Przydaje się też i przy budowie okazałych domów z klocków, można z dumą pochwalić się, ile to kasztanów udało się dziś znaleźć, poza tym to pierwszy krok do umiejętności określania czasu, co najmłodszych fascynuje i cieszy. Zatem książki "o liczbach", "o liczeniu" w zasobach chyba każdego młodego człowieka się znajdują. My też mamy taką, ale gorąco zachęcamy wszystkich do powiększenia domowej biblioteczki o "10 razy 10"! 

Można by się zastanowić, po co takie książki?!? Wszak liczyć można wyżej wspomniane klocki czy kasztany albo cukierki, świetnie do tego nadają się kredki, pluszaki (tu czasem pewnie może nie starczyć palców u dziecka i obojga rodziców;)). Ale bądźmy szczerzy - w tej książce - wbrew tytułowi - nie chodzi o liczenie: tu ważna jest zabawa, zaskoczenie, inspirowanie pomysłami, olśniewanie patentami na coraz to bardziej nietypowe "obiekty" do liczenia. 

Okazji do przywołanie pierwszej dziesiątki, która rozpoczyna naukę liczenia, jest w książce mnóstwo - bo nie tylko tytułowe "10 razy 10" - nawet paginacja jest podporządkowane tej idei. Ale Herve Tullet nie byłby sobą, gdyby po prostu pojawiły się zbiory mniej lub bardziej przypadkowych elementów prezentujące kolejną liczbę. Tu mamy oryginalne, zaskakujące "patenty" - są pasjonujące historie, zabawne pomysły, jak choćby widoczne poniżej na pierwszym zdjęciu "ręce", które jednak nie są tym, co sobie w pierwszym odruchu wyobrażamy. Dla młodych pasjonatów malarstwa najciekawsze będą zapewne strony pokazujące powstawanie barw - i to właśnie dzięki liczeniu!

Jeśli dodamy do tego charakterystyczną kreskę Tulleta, nasycone, energetyczne kolory, które przykuwają uwagę, przeróżne style, które w tej obszernej pozycji się pojawiają (to prawie 130 stron!), wówczas okaże się, że znajdujące się w naszych zbiorach książki o liczeniu to bardzo, bardzo ubogie krewne pozycji "10 razy 10"! 

Dziewczynki zachwyci "Bajka" - z księżniczkami, magicznymi przedmiotami i szczęśliwym zakończeniem, chłopców zaintryguje na pewno "Wyścig", "Gry" będą dla wszystkich inspiracją do kolejnych zabaw, a "Zgadywanki" pobudzą ciekawość i rozruszają szare komórki;) Zresztą cała książka to jak zwykle w przypadku pozycji autorstwa Tulleta publikacja doskonała i dla starszych, i dla młodszych odbiorców, dla dziewczynek i chłopców, dla marzycieli i fanów sportu;) - dla każdego!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"10 razy 10"
Autor, ilustrator: Herve Tullet
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Format: 19x19 cm
ISBN: 978-83-62965-12-0Komentarze