"Kto prowadzi?" - ze zwierzątkami w drogę!To jasne - mama!;) U nas wyboru nie ma i nie ma innej możliwości, wszak nie każdego pasjonuje jazda i nie wszyscy marzą o momencie, gdy zasiądą za kierownicą. Ale chyba takie osoby należą do mniejszości - przecież to takie pasjonujące, porywające i emocjonujące! Dziewczyny już teraz zapowiadają, jak to będą nas wozić i ustalają, gdzie kto będzie siedział, gdy to one będą mogły być pełnoprawnymi posiadaczkami kluczyków (czy też - co częstsze - kluczyka). 

Kluczyki w łapkach/skrzydłach czy też w trąbie lub na skorupie, na szyi - na smyczy albo w pyszczku - barwny korowód postaci pojawia się na kartach tej lektury, a każde ze zwierząt dzierży klucz i gotowe jest do drogi. Fajną zabawą jest wymyślanie, gdzie też każda z postaci może się wybierać, nie muszę dodawać, że najoryginalniejsze pomysły mają dziewczyny...:) Na dodatek choć oczywiście po wielokrotnej lekturze (a jakże inaczej - taka książka przyciąga wzrok, raduje oczy, zatem i często jest podsuwana z prośbą: "Czytaj!") już doskonale wiedzą, kto w jakim pojeździe zasiądzie, to czasem "żeby było sprawiedliwie" podsuwają inne pomysły;)

Sympatyczną rzeczą jest zgadywanie, kształcącą - dwujęzyczność pozycji. Starsza właśnie zaczęła naukę angielskiego, zatem dopytuje o słówka, powtarza, a przy kolejnej lekturze już sama chwali się znajomością kolejnych wyrazów, zwrotów w języku angielskim.

A pojazdy? Same przeurocze! Wóz strażacki to prawdziwa magia, Młodszej nic tak nie ekscytuje, jak traktory! Uwielbia też koty, zatem auto pani kotki (z chorągiewka, z figurką analogiczną do tych, które zdobią jaguary) to najmilszy dla oka pojazd! A jest jeszcze różowy kabriolet, cudownie żółta wyścigówka... Choć tekstu niedużo, to trudno szybko przewracać kolejne strony - ilustracje przykuwają uwagę i zajmują na bardzo długo. I te nasycone, piękne barwy!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


 "Kto prowadzi? Who is driving?"
Autor: Leo Timmers
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Liczba stron: 36
Format: 25.5x18.5cm
ISBN: 978-83-62965-11-3


Komentarze

  1. Bardzo fajna książeczka ;) Zbieram właśnie dobry spis wszystkich książeczek, które kiedyś w przyszłości mogą się przydać mojemu dziecku ;) Bardzo Ci dziękuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)