Pierwsze czytanie i Frankiem oczarowanie!:)

Niezbyt często ptaki są bohaterami pasjonujących opowieści dla najmłodszych. Okazuje się, że niesłusznie - bo ptaki są fenomenalne, czego najlepszym przykładem jest Franek. Tym, którzy go znają, przypominać nie trzeba, jaka to intrygująca postać! Jego nietuzinkowy wygląd i zadziorne usposobienie zapadają w pamięć, zatem jeśli zawarliście z nim znajomość w książce "Psotny Franek", to i po tę pozycję sięgniecie bez wahania. 

Ale jeżeli do tej pory jakimś cudem umknęła Waszej uwadze piękna, turkusowa okładka z bajecznie kolorowym ptakiem stworzonym przez Joannę Rusinek, to dla Was słówko zachęty. Historia jest niebanalna, bo Franek to ptak niezwykle dbający o wygląd i lubiący się wyróżniać strojem. Dzięki temu przykuwa uwagę wszystkich. Jeśli chodzi o charakter, to ptak ów jest dowcipnisiem, uwielbia żarty (o czym dowiadujemy się z części pierwszej jego przygód), ale też jest bardzo pomysłowy i altruistycznie nastawiony do innych. 

Zapewne ucieszyłaby go obecna aura - piękna jesień, słońce, chwilami trudno uwierzyć, że to październik, tak bywa ciepło! Pewnie większość z nas zgodziłaby się z Frankiem, że deszcz, choć bardzo potrzebny, nieco psuje nam humory... Jak latać, gdy pada?!? Franek na szczęście ma głowę nie od parady;) Tytuł sugeruje, co też wymyślił tym razem: tak, ni mniej, ni więcej, tylko miotłę motorową! 

Jak się lata taką miotłą? I czy oferowane przez pomysłowego ptaka usługi transportowe cieszyły się powodzeniem - tego dowiecie się z lektury - gorąco zachęcamy do sięgnięcia po te historie! Wszak tak piękna pogoda nie będzie trwała wiecznie, a gdy nosy spuszczone na kwintę, zabawne opowieści poprawią humor!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Franek i miotła motorowa"
Autor: Agnieszka Frączek
Ilustrator: Joanna Rusinek
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 14,5x18,5 cm
ISBN: 978-83-281-0325-2Komentarze