"Rysiek i Królik. W szortach" - szkolna przyjaźń w nietypowej "szacie";)
Ten komiks przypadnie do gustu chłopakom;) Wprawdzie bohaterami są przedstawiciele fauny, ale nie myślcie, że to historia o przygodach zwierząt, o ich obyczajach - zachowanie postaci, ich problemy, radości, smutki, pasje - to wszystko idealnie wpisuje się w codzienną egzystencję uczniów kończących szkołę podstawową czy też debiutujących w gimnazjum. 

Zresztą wystarczy zerknąć na umieszczone poniżej rozkładówki - spora część wydarzeń rozgrywa się w szkole. Tu poznajemy bohaterów, których połączył ślepy los, choć jeśli chcemy precyzyjnie tę historię przedstawić, to sprawiło to polecenie nauczycielki, która kazała Ryśkowi - luzakowi mało zainteresowanemu nauką zasiąść w jednej ławce ze sprawiającym wrażenie prymusa i kujona Królikiem. Jeśli sądzicie, że było to jak połączenie wody z ogniem, to uspokajamy - pozory mylą;) Okazało się bowiem, że "takich dwóch jak tych dwóch, to nie ma ani jednego";) - słowem przypadkowe zdarzenie sprawiło, że już nie niechętni sobie dwaj uczniowie, ale para dobrych przyjaciół wkrótce przeżywała nowe przygody.

A jakie? Ach, zwyczajne;) Takie, jakie niesie życie uczniowskie - są i nudne prace domowe, z którymi zmaganie się jest nieprzyjemnym obowiązkiem uprzykrzającym czas, pojawia się też pierwsze uczucie, które obezwładnia jednego z przyjaciół, zatem drugi będzie mu dzielnie sekundował, bo przecież nie zostawia się kumpla w potrzebie, prawda?;) 

Ale w końcu nie samą szkołą młody człowiek żyje, ba, czasem obowiązki szkolne cierpią, bo pasja pochłania bez reszty... A taką pasją są gry komputerowe. Przyjaciele grają zbyt długo i na dodatek w gry, które raczej mianem "bez przemocy" określić nie można, ale autorzy przemycają pewną sugestię, iż wartość tej rozrywki nie jest znowu tak wielka...

Młodzi fani komiksów na pewno bez trudu odnajdą realia codziennego życia zamaskowne pod postaciami zwierząt, w świecie Ryśka i Królika. Spodobają się też niewątpliwie i rysunki - pełne ruchu, zabawnych odgłosów, z czytelnie przedstawionymi dialogami, co sprawia, że historie przedstawiajace pięć przygód bohaterów wprost się połyka;) Jeśli się spodobały - w co nie wątpię - to na zakończenie dobra wiadomość - autor zapowiada, że to nie ostatnie perypetie pary przyjaciół!


Polecam
Katarzyna


"Rysiek i Królik. W szortach"
Rysunki: Krzysztof Budziejewski, Katarzyna Urbaniak
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Format: 21,5x29 cm
ISBN: 978-83-281-0271-2Komentarze