"Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua" - wakacje pełne przygód!
Na świąteczne lektury jeszcze zdecydowanie za wcześnie, może warto zatem nieco się cofnąć w czasie (lub wybiec zdecydowanie dalej w przyszłość) - do wakacji! Wydarzenia przedstawione w komiksie "Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua" w takich właśnie sympatycznych okolicznościach się rozgrywają. Kolejny rok nauki w Szkole Podstawowej nr 8 im. Wojciecha Zagwozdki w Małej Polanie dobiegł końca. Plany uczniów są różne: wyjazd na kolonie, do babci, ale najciekawszym celem okaże się z całą pewnością Lua Lua nad Morzem Rabarbarowym! Tak właśnie wybierają się Tomek i Jacek, a choć jadą z rodzicami Tomka, to oczywiste jest, że takie duże misie (jak widzicie - bohaterowie są właśnie misiami;)) mogą czasem pozwolić odpocząć rodzicom i sami wymyślić sobie zajęcie. 

Jak pewnie podejrzewacie, samodzielność w tym przypadku może mieć nie do końca przewidywalne skutki... Wakacyjne przygody nie mogą być nudne - więc przygotujcie się na zwroty akcji, tajemnicze wydarzenia, niezwykłe postacie zagoszczą na kartach komiksu - jeszcze bardziej oryginalne niż przyjaciele-misie;) I wreszcie - skoro Lua Lua leży nad morzem, zatem pojawią się morskie opowieści, piraci, skarby, a do tego... wprost niewiarygodne miejsce - świat na opak! 

Emocjonujące, wciągające przygody przykuwają uwagę czytelników (czy młodych słuchaczy), a "przy okazji" w historii tej odnajdziemy ważne kwestie: choćby przesłanie o oszczędzaniu wody, apel, by jej nie marnować, pochwałę altruizmu, bezinteresownej pomocy. Okazuje się także, że skarb piratów, który siłą rzeczy nie został pozyskany przez nich uczciwą drogą, nie przynosi szczęścia. 

Tomek i Jacek to sympatyczni bohaterowie, zatem gorąco kibicujemy im i cieszymy się, gdy zdarzenia zmierzają do szczęśliwego finału. To pomysłowi, odważni bohaterowie, a oprócz charakteru podobać się mogą ich wizerunki. Rysunki Jakuba Grocholi - barwne, z idealnie wyważoną ilością szczegółów, przypominają nieco kreskówki, zatem bez trudu zdobywają serca młodych czytelników.

Polecam
Katarzyna

"Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua"
Autor: Michał Chojnacki
Ilustrator: Jakub Grochola
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 17x26 cm
ISBN: 978-83-281-0272-9Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)