"Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację", "Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi" - znajdziemy wyjście z każdej trudnej sytuacji!Takie duże, barwne, pełne szczegółów ilustracje działają jak magnes! Sam bohater też zaciekawia: nieczęsto ptak jest pierwszoplanową postacią, a gdy do tego ma on zabawne imię - Skarpetka, nieco zadziorny charakter i mnóstwo pomysłów, to możemy być pewni, iż każdy nowy tytuł o przygodach małego kruka zostanie powitany przez najmłodszych z wielkim entuzjazmem.

A książki te to nie tylko zabawna czy emocjonująca opowieść: choć sam Skarpetka nie jest ideałem i popełnia błędy, to sens zdarzeń jest oczywisty - zatem dzieci uczą się dzięki przygodom kruka, jak postępować w różnych sytuacjach, jak traktować innym, w jaki sposób radzić sobie z problemami. "Awantura w lesie!" to historia prób odzyskania miejsca zabaw - wspólnie zbudowanego przez kruka i borsuka zamku, który zajął podstępnie wilk. Na dodatek z byłymi gospodarzami poczyna sobie bezceremonialnie - obraża ich, a w końcu używa i argumentów siłowych... Takie konflikty zdarzają się i na placach zabaw, i w przedszkolach, ba - nawet między rodzeństwem. A książka ta podsuwa inne rozwiązanie, pokazuje, co należy zrobić, gdy analogiczna sytuacja spotka małych odbiorców tej lektury.

Uczucie strachu jest bardzo powszechne. U nas ostatnio wilki przerażały: Młodsza sugerowała, że mogą czaić się w zasadzie wszędzie... A kruk Skarpetka boi się duchów, złodziei i piratów - i podejrzewa, iż zaatakują oni jednocześnie! Można by to nazwać ironią losu, bo przecież wcześniej mały kruk wyśmiewał innych, używał niewybrednych słów, by określić ich brak odwagi. Nie minęło parę godzin, a sam szuka sposobów na poradzenie sobie z uczuciem przerażenia. Ta opowieść pomoże wyjaśnić najmłodszym, że obawy są często bezpodstawne, ale też pokazuje, iż wyjawienie problemu to pierwszy krok do znalezienia rozwiązania - zatem: szczerość to podstawa! 

Opisane w obu tytułach przygody dobitnie pokazują, że warto mieć przyjaciół, traktować innych serdecznie, być dla nich oparciem - wówczas i my sami nie zostaniemy bez pomocy, gdy będziemy jej potrzebować! 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację"


"Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację"


"Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi"


"Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi"


"Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację", "Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi"
Autor: Nele Moost
Tłumacz: Monika Wac
Ilustrator: Annet Rudolph
Wydawnictwo: Skrzat
Seria wydawnicza: Mały Kruk
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20x27,5 cm
ISBN: 978-83-7915-104-2, 978-83-7915-103-5
Komentarze

  1. Póki co mamy jedną część przygód sympatycznego kruka, ale podobają mi się wszystkie ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)