"Świąty Mikołaj" - o magii i pięknie świąt
Pewnie od paru dni widzicie coraz więcej białobrodych, ubranych na czerwono "staruszków": można ich spotkać podczas spaceru, najczęściej w sklepach, w centrach handlowych, często także w reklamach - bo to właśnie chyba ich łączy - chęć przyciągnięcia klienta, nakłonienia do zakupów, zachwalenia danego towaru. Tak się nam niestety merkantylnie kojarzy Święty Mikołaj. Szkoda... Dlatego tym bardziej warto sięgnąć po "Świątego Mikołaja" autorstwa Agnieszki Tyszki - opowieść, która ocala nasze marzenia o świątecznym klimacie, atmosferze wyjątkowości tych chwil, o dzieleniu się, pomaganiu, empatii...

Boże Narodzenie spędzamy w gronie najbliższych, nierzadko przemierzamy wiele kilometrów, by spotkać dawno niewidziane osoby. Nic zatem dziwnego, że Tonia i Hania są nieco rozczarowane, że w ten przedświąteczny czas muszą się rozstać z mamą, tatą... Nic dramatycznego się nie wydarzyło, wręcz przeciwnie - niebawem ma się urodzić ich braciszek, dlatego dziewczynki jadą do leśniczówki, do cioci i wujka. Zwykła wydawałoby się historia świąt rysujących się niezbyt radośnie okaże się magiczną opowieścią o chwilach, gdy nasze serce otwierają się na innych, gdy dostrzegamy to, co najważniejsze - radość z bycia kochanymi, szczęście wynikające z posiadania domu, rodziny.

Jak zwykle bywa w pozycjach Agnieszki Tyszki, niebagatelną rolę odegrają zwierzęta, a zimowe święta kojarzą się nam przede wszystkim z reniferami, zatem i pod względem czworonożnych bohaterów będzie to niezwykła lektura!:)

Sympatyczna książka wydana przez Egmont należy do serii "Czytam sobie", do trzeciego poziomu, zatem będzie to miła pozycja dla dość już biegłych młodych czytelników. Rodzice też mogą po nią sięgnąć - miło się czyta tę magiczną, świąteczną opowieść!

Polecam
Katarzyna


"Świąty Mikołaj"
Autor: Agnieszka Tyszka
Ilustrator: Diana Karpowicz
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format:  14,5x18,5 cm
ISBN: 978-83-237-7114-2Komentarze

  1. Książka może mieć fajną treść, ilustracje niezłe, ale zupełnie nie przemawiają do mnie w kontekście świątecznym.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może do młodych czytelników trafią jednak:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)