"AUTO MOTO" - pojazdów podziwianie przyjemne niesłychanie!:)
W przedświątecznym czasie często narzekamy na korki, brak miejsc parkingowych, niemożność zatrzymania się blisko sklepu czy postawienia auta koło domu (jeśli  mieszkamy w centrum). Kierowcy zawłaszczają trawniki, chodniki, bywa nieco nerwowo, ale z drugiej strony - czy wyobrażamy sobie życie bez samochodów, bez przeróżnych pojazdów, maszyn? 

Transport kołowy jest najpopularniejszy, w niektórych regionach (na przykład u nas...) połączenia kolejowe są w zaniku. A przecież auta służą do dostarczania towarów, są pojazdy różnych służb, maszyny budowlane, a fani żużla czy wyścigów samochodowych przedkładają podziwianie swoich ulubieńców ponad wszelkie inne przyjemności.

Wszystkie te pojazdy kołowe zobaczymy na stronach "AUTO MOTO". Kolorowe, o przeróżnych kształtach, nieco archaiczne i bardzo nowoczesne, szybko mknące po drogach, wykonujące rozmaite zadania, uszkodzone w wyniku zderzenia, potrzebujące naprawy. Odwiedzimy najpierw miasto, w którym dzieje się bardzo wiele - tu pojazdów jest mnóstwo, są służby miejskie, salon samochodowy, jest budowa, parking. Na kolejnych stronach przeniesiemy się na tor wyścigowy, ale nie tylko auta kierowców rajdowych będziemy podziwiać, akurat nieopodal na drodze zdarzył się niestety wypadek... 

Wieś kojarzy się nam z pięknymi krajobrazami, świeżym powietrzem, zielenią, lecz i tu przecież pojazdy wszelakie są niezastąpione! Następna rozkładówka pokazuje właśnie wieś, kemping nad jeziorem, usytuowany w tym miejscu warsztat samochodowy. A na koniec - "nocne życie" aut - one przecież nie idą spać, często właśnie o tej porze duże samochody dostawcze ruszają w trasę. 

Studiowanie "AUTO MOTO" to zadanie na długo - na każdej stronie dzieje się wiele, możemy odnajdywać pojazdy na kolejnych stronach, dowiemy się, czym zajmują się strażacy, policjanci, jak różne są samochody osobowe. My szukałyśmy także kotów (są, są!!!:)), znalazłyśmy też sympatycznego ptaszka-obieżyświata, który też wciąż się pojawia. 

Książka dla najmłodszych i nieco starszych, chłopców i dziewczynek, nawet dla rodziców - bardzo się tacie dziewczynek podobała!:) Do snucia historii, wyjaśniania ważnych kwestii, ćwiczenia spostrzegawczości - wszechstronna, tak jak i wszechstronne, wielofunkcyjne są pojazdy!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"AUTO MOTO"
Autor: Stefan Seidel
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: wszystkie strony z twardego kartonu
Liczba stron: 10
Format: 25,7x33,5cm
ISBN: 978-83-62965-10-6
Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)