"Rozmowy ze świnką Halinką" - pluszowa przyjaciółka na medal:)Należą do zwierząt, które budzą mnóstwo ciepłych uczuć - świnki są bohaterami ulubionych bajek najmłodszych, bo przecież i rezolutna Świnka Peppa, i Prosiak - od Misia Uszatka, trochę bezceremonialny i wielki łakomczuch, ale także darzony sympatią. No i inny towarzysz innego misia - Prosiaczek "od Puchatka";) - taki niepozorny, malutki, a bez niego ani rusz! Jest i wyjątkowa świnka Babe - taka dzielna i mądra, że jej przygody nawet po raz kolejny oglądane nie nudzą ani trochę. Lubimy je wszystkie bardzo, a teraz do "świnkowego panteonu" dołącza i Halinka!

Cóż to za bohaterka niezwykła! Przytulanka z uśmiechem z zamka jest nieodłączną towarzyszką Filipa. Pewnie domyślacie się, że kilkuletni chłopiec ma wiele przygód - to naturalne - najmłodsi wciąż przeżywają jakieś zabawne, emocjonujące zdarzenia, zatem i Halinka staje się uczestniczką tych perypetii. Choć nie tylko - tak jak i inne świnki jest niezwykle mądra, rezolutna, pomysłowa, dlatego jej właściciel - a może lepiej - przyjaciel zawsze może liczyć na wsparcie, radę, dodanie otuchy. 

Pewnie zastanawiacie się, jakie to niewiarygodne przygody przeżywa ta niebanalna para bohaterów (bo przecież nieczęsto chłopcy mają tego typu przytulanki, które na dodatek mówią, czują, przeżywają)? O, to są naprawdę pasjonujące historie - o wizycie u fryzjera, nieobliczalnych naczyniach, które potrafią rzucić się znienacka ze stołu, o ratowaniu Marzanny;) Dowiemy się, jak wyglądają pierwsze kroki (albo "obroty kół") na drodze do zostania cyklistą;) Będziemy wspólnie obserwować zwierzęta - egzotyczne, olbrzymie, ale i te małe, "nasze", które z pewnej perspektywy też mogą okazać się niezwykłe! 

Zatem żadnych niesamowitych postaci? Nie ma eskapad na drugi koniec świata? Nie szkodzi - są za to historie o tym, co młodym odbiorcom najbliższe - o rodzinie, codziennych doświadczeniach, sprawach ważnych, trudny, ale i wesołych. Na pewno każdy mały słuchacz odnajdzie siebie w tych opowieściach. U nas też święta to nie przede wszystkim prezenty, ale tak jak u Filipa - "całokształt":), Starsza już od dawna jest pasjonatką obserwacji przeprowadzanych za pomocą szkła powiększającego, a obawa Filipa przed fryzjerem przez obie dziewczyny została przyjęta z wielkim zrozumieniem. I w naszym domu są złośliwe przedmioty, które same z siebie się psują, niszczą... 

Książka według wydawnictwa przeznaczona jest dla odbiorców "4+", ale polecamy ją i odrobinę młodszym pociechom. A polecamy gorąco - bo spodobała się i dziewczynom, i mi, bo czytanie nam się nie dłużyło ani trochę, wręcz przeciwnie na zmianę namawiałyśmy się na jeszcze jedno opowiadanie;) 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Rozmowy ze świnką Halinką"
Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Jona Jung
Wydawnictwo: Bajka
Oprawa: twarda, folia błyszcząca
Liczba stron: 84
Format: 25 x 20 cm
ISBN 978-83-61824-34-3


Komentarze

  1. Tak, nie rozumiem fenomenu świnki, ale coś w tym jednak jest, Paweł też miał okres, w którym dzień bez Peppy był dniem straconym :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)