"Dni są po prostu za krótkie" - podobnie jak i ten komiks;)
To nie do wiary, ile przeciwności co dzień musi przezwyciężyć kilkuletni chłopiec! Niektóre są dość oczywiste i powszechne: mieszkająca po sąsiedzku dziewczynka denerwuje samym swoim istnieniem, mama upiera się, że kąpiel jest niezbędnym elementem każdego dnia, tata nie przyjmuje do wiadomości konieczności poniesienia przeróżnych wydatków w związku z niecierpiącymi zwłoki potrzebami syna. Jest jeszcze nauczycielka, która torpeduje postulaty Calvina dotyczące lżejszego (o wiele lżejszego...) traktowania obowiązków szkolnych... 

Już te wymienione niedogodności załamałyby wielu;) A przecież Calvin jest myślicielem, kontestatorem, wynalazcą. Niestety - niedocenianym... Jego genialne pomysły, olśniewające innowacje, genialne spostrzeżenia są w najlepszym przypadku ignorowane. Jak żyć wśród osobników, które reagują niezrozumieniem? To w istocie niezwykle trudne, ale na szczęście od każdej reguły istnieje wyjątek;) Otóż w gronie osób ślepych na przejawy geniuszu Calvina jest promyk nadziei - Hobbes! Olbrzymi tygrys, który wiernie towarzyszy chłopcu we wszelkich poczynaniach, tworzy wraz z nim elitarny klub PFUJ, wspiera go w walce z mieszkającymi pod łóżkiem potworami, radzi i pomaga. Czasem jego entuzjazm jest wręcz zbyt wielki, niekiedy nieco sceptycznie podchodzi do rewelacyjnych planów Calvina, zdarza mu się przedkładać drzemkę nad wspólne spędzanie czasu, ale w większości sytuacji nie zawodzi - i jest to krzepiąca okoliczność!

W tym tomie możemy poznać jedną z wielkich pasji Calvina - fascynują go dinozaury, zatem wiele historyjek rozpoczyna się w takiej właśnie scenerii. Choć wyobraźnia chłopca potrafi na wiele innych sposobów przekształcić rzeczywistość: mały bohater "staje się" muchą, mrówką, pilotem, wysłannikiem z przyszłości... Taka kreatywność nie spotyka się ze zrozumieniem ze strony otoczenia, zatem Calvina spotyka sporo rozczarowań, na szczęście ma on nieskończone wręcz pokłady cierpliwości, wpada na coraz to nowe pomysły, wciąż zaskakując otoczenie i ciągle ma nadzieję, że wreszcie ukształtuje wszystko zgodnie ze swoimi wyobrażeniami. 

Mamy nadzieję, że uwielbiacie komiksy i po ten też sięgniecie! Dlaczego? Jak wyjaśnia sam Calvin: "Komiksy odnoszą się do ważnych problemów współczesności. Dzisiejsi superbohaterowie muszą rozstrzygać trudne dylematy moralne" - nie wątpimy zatem, że zechcecie towarzyszyć temu wyjątkowemu chłopcu;) Wszak znający go najlepiej Hobbes stwierdza: "Twoje towarzystwo przynosi jedno objawienie po drugim"! Dajcie się zatem olśnić, rozbawić i oderwać od codzienności - bo jednak to nader niebanalny duet, a pomysły Calvina są bardzo oryginalne i zaskakujące. Rewelacyjny komiks! Dlatego tak właśnie zatytułowałam ten wpis - chciałoby się, by lektura trwała i trwała... Na szczęście można ją powtarzać;) A poza tym - mamy do dyspozycji aż jedenaście tomów!:)

Polecam!
Katarzyna "Dni są po prostu za krótkie"
Seria wydawnicza: Calvin i Hobbes
Rysunki: Bill Watterson
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 128
Format: 21,5x16,5 cm
ISBN: 978-83-237-6182-2

Komentarze