"Mnóstwo kolorowanek dla aktywnych" - niech kredki idą w ruch!

Wprawdzie kolorowanki są na topie przez cały rok, ale najczęściej sięgamy po nie w "okołozimowy" czas, gdy zmrok szybciej zapada, gdy zimno i nie można "w nieskończoność" przebywać na podwróku. Czasem i niestety jakaś choroba się przyplącze, a kiedy okres rekonwalescencji się przedłuża, to takie publikacje, jak "Mnóstwo kolorowanek dla aktywnych" znakomicie sprawdzą się w roli umilaczy dłużących się dni. 

Trzysta sześćdziesiąt stron to imponująca liczba, więc nawet dla pociech kolorujących w tempie ekspresowym taka pozycja będzie wyzwaniem i zajęciem na długi czas. Są tu i rysunki dla wielbicieli detali, którzy drobne elementy będą kolorować z benedyktyńską cierpliwością, ale znajdziemy i propozycje dla dzieci, które jeszcze tak dobrze nie opanowały sztuki dodawania barw rysunkom. 

Choć tytuł tego wydawnictwa mówi jedynie o kolorowankach, ale to nie jedyne zadania, które znajdziemy w tej książce. Oprócz nich są także ilustracje, które trzeba uzupełnić własnym rysunkiem, są także propozycje związane z rozmaitym dokończeniem obrazka - jak możemy uzupełnić trzy kwadraty, by za każdym razem powstała inna praca? To propozycje rozwijające kreatywność, wyobraźnię maluchów.

Zanim najmłodsi nauczą się pięknie pisać litery, potrzebne są ćwiczenia usprawniające małą motorykę - w tej książce znajdziemy sporo takich propozycji - szlaczki, łączenie kropek, rysowanie po przerywanych liniach, rysowane po śladzie.

Wiele zadań służy także rozwijaniu spostrzegawczość, kształceniu cierpliwości, umiejętności koncentrowania się - to tak lubiane przez dzieci wyszukiwanie szczegółów różniących dwa rysunki, odnajdywanie puzzla, który pasuje do obrazka. Są też propozycje utrwalające wiedzę maluchów dotyczącą otaczającego świata. Niektóre polecenia zawierają pytanie, prośbę o wyjaśnienie, co dzieje się na obrazku, zatem to dobre ćwiczenie rozwijające umiejętność opowiadania. Podsumowując - to świetna, bardzo bogata treściowo pozycja. 

I jeszcze kwestia "techniczna" - Starsza bardzo często rozpaczała, że jakaś książka tego typu "zamyka się", zatem niewygodnie jest kolorować. W tym przypadku, choć "Mnóstwo kolorowanek dla aktywnych" to obszerna pozycja, nie ma tego problemu i jak widać poniżej - kolejne strony są ochoczo uzupełnianie:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Mnóstwo kolorowanek dla aktywnych"
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: miękka
Liczba stron: 360
Format: 18.5x23
ISBN: 978-83-274-2794-6

Komentarze