Gotowe scenariusze imprez szkolnych, czyli jak przygotować imprezę w szkole, aby nie była nudną „kuczcią”- recenzja


Imprezy, przedstawienia i wszelkie wystąpienia dzieci w wieku szkolnym, czy też przedszkolnym to wielkie wydarzenia. Za równo dla nich samych, ale także dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów placówek i oczywiście dla rodziny: rodziców, dziadków, rodzeństwa. Podczas takich momentów dziecko nabiera emocjonalnej odporności, ma poczucie sprawstwa, tworzenia sztuki, robienia czegoś ważnego, czuje się wyjątkowe i potrzebne, bo przecież bez niego przedstawienie nie mogłoby się odbyć. Nauczyciele mają szanse pokazać swoją prace, zaangażowanie i trud wkładany co dzień w pracę i edukację dzieci. Dyrektorzy pękają z dumy, gdyż mogą zaprezentować „na zewnątrz” osiągnięcia swojej placówki. Jednak jak przygotować takie wystąpienia? Jaki repertuar wybrać? Co przedstawić? Przed takim dylematem stają nauczyciele, a przecież takich imprez, przedstawień w ciągu roku nie brakuje.

Z pomocą spieszy Jerzy Hamerski z swoją propozycją Gotowych scenariuszy imprez szkolnych. Pozycja ta jest bogata w różnego rodzaju scenariusze, teksty, piosenki. Zawiera dwadzieścia gotowych scenariuszy na takie okazje jak: rozpoczęcie i zakończenie roku, Święto Niepodległości, Wszystkich Świętych, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne, dzień Babci i Dziadka, powitanie Wiosny, a także: bezpieczeństwo na drodze, impreza z rodzicami, Dzień Muzyki, Walentynki, Dzień Teatru, Dzień Europy i wiele innych.

W tej książce każdy nauczyciel znajdzie coś dla siebie, może zrealizować cały gotowy scenariusz, ale również jego elementy. Atutem tych zbiorów jest kompletność form: testu,  piosenek i ewentualnie tańców. Jedyne czego brakuje to płyta CD z muzyką, jednak przy dzisiejszym bogactwie internetu nie stanowi już to wielkiego problemu. Scenariusze z tej pozycji, według autora przeznaczone są dla dzieci z klas 0-III, jednak w mojej ocenie sprawdzą się również w przedszkolu w grupie starszaków.
Osobiście przetestowałam kilka propozycji w grupie 5-latków.   


Z całym przekonanie polecam tą książkę   
Magda


Autor: Jerzy Hamerski
Wydawnictwo: Publicat
Kategoria: poradnik
Format: 209x205 mm
Liczba stron: 160
Oprawa: broszurowaKomentarze