"Świerszczyk. Wielka Księga" - niechaj każdy po nią sięga!;)

Uwielbiane lektury czytane po wielokroć, książki, do których się chętnie wraca, spora biblioteczka pełna ciekawych tytułów, regularne wizyty w bibliotece - apetyt czytelniczy powinien być zaspokojony. A przecież tak chętnie sięgamy po czasopisma! I to nie te z "atrakcyjnymi" dodatkami, które w sumie przede wszystkim generują sprzedaż, bo sama gazetka warta jest zazwyczaj jedynie przejrzenia - my lubimy czytać "naprawdę", zatem wybieramy "Świerszczyk"!

Czemu warto w ogóle nabywać, a nawet prenumerować takie pismo? Nowe, ciekawe teksty do czytania to pierwszy powód. "Świerszczyk" gwarantuje nam spotkanie z pisarzami, których najmłodsi cenią, lubią, których książki są wręcz połykane, zatem w oczekiwaniu na kolejne tytuły można "pocieszać się" krótszymi forami. Wśród nazwisk pisarzy publikujących w tym czasopiśmie dla młodych czytelników są: Paweł Beręsewicz, Dorota Gellner, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Melania Kapelusz, Grzegorz Kasdepke, Irena Landau, Zofia Stanecka, Małgorzata Strzałkowska, Agnieszka Urbańska, Wojciech Widłak, Rafał Witek i wielu, wielu innych... Do tego oczywiście ilustracje, które cieszą oczy, rozwijają wyobraźnię, bawią, pozwalają wczuć się w opisywaną historię, zachęcają do własnych działań plastycznych - rozmaite, ciekawe, piękne, sprawiają, że i młodsze rodzeństwo małych odbiorców zaczyna interesować się prasą;)

A inne powody? Nazwa "czasopismo" zobowiązuje - w kolejnych numerach znajdziemy teksty poruszające aktualne tematy - związane z porą roku, świętami, przeróżnymi działaniami, które w danym okresie czasu podejmujemy. Taka lektura jest miłą rozrywką, ale też swego rodzaju nauką. My dopiero debiutujemy jako czytelniczki nowego "Świerszczyka", zatem w "Wielkiej Księdze" znalazłyśmy mnóstwo ciekawych tekstów, które sprowokowały dyskusje, kazały zastanowić się nad przeróżnymi problemami, zwróciły też uwagę na pewne kwestie. Czytamy o przyjaźni, o tolerancji, empatii, pomaganiu innym, odpowiedzialności. Ważnym i często poruszanym tematem jest ekologia, dbanie o otaczającą nas przyrodę, szanowanie jej. W życiu każdego człowieka istotne miejsce zajmują przeróżne pasje - w zebranych w tej "Wielkiej Księdze" historiach możemy poczytać o historii, teatrze, sporcie...

"Świerszczyk" to także wiersze, historyjki obrazkowe (pomysłowy Kotek Mamrotek i nieco absurdalny humor Zająca Kicaja), sympatyczny Bajetan Hops, łamigłówki, inspiracje do twórczych zabaw i działań. Początkujących czytelników cieszą teksty publikowane pod hasłem "Litery znam, więc czytam sam!" - napisane z użyciem podstawowych głosek pozwalają samodzielnie poznawać ciekawe historie i rozsmakować się w czytaniu.

Szacownego jubilata - bo "Świerszczyk" skończył niedawno 70 lat, o jego historii możecie tu przeczytać: http://www.swierszczyk.pl/historia.html - warto gościć w domu;) Jeśli tak jak my dopiero niedawno dołączyliście do grona wiernych czytelników, sięgnijcie też po "Wielką Księgę", w której znajdziecie moc ciekawych opowieści, mądrych tekstów, pięknych ilustracji, mnóstwo zabawy, z której płynie nauka, zatem bardzo wartościowej!

Polecamy!

Katarzyna i dziewczynki


"Świerszczyk. Wielka księga"
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Egmont 
Seria: Wielka księga
Oprawa: flexi
Liczba stron: 232
Format: 17,5x23,5 cm
ISBN: 978-83-281-0940-7Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)