"Trójkowe gawędy Doktora Kruszewicza" - sto dwie opowieści o niebanalnej treści!
Z wiekiem zamiłowanie do słuchania muzyki nadawanej przez radio nieco minęło, zdecydowanie wolę zamiast "muzycznego przekładańca" włączyć płytę ulubionego wykonawcy. Ale nie znaczy to, że drogi nasze (moje i rozgłośni radiowych;)) rozeszły się;) Włączam, owszem - i szukam informacji, felietonów, wywiadów, rozmów z ciekawymi gośćmi. Z lat młodzieńczych;) pozostała wielka sympatia do "Trójki", więc to zawsze pierwszy wybór - sprawdzić, co tu słychać:) 

Babcia dziewczynek uwielbia także radiowe audycje, często poleca nam je, zapowiada, co ciekawego można będzie usłyszeć, ale - niestety - nasza dziurawa pamięć sprawia, że nierzadko zapominamy włączyć odbiornik o właściwej porze, ba - zdarza się, że na drugi dzień dopiero ta wiadomość się nam przypomina...
Jeśli i Wam przytrafiają się takie sytuacje, a jednocześnie lubicie opowieści o ptakach, cenicie wiedzę, którą dzieli się ze słuchaczami doktor Andrzej G. Kruszewicz, to niniejsza pozycja będzie nieodzownym nabytkiem! 

To takie wspólne "dzieło" ludzi radia - Wojciecha Manna oraz Dariusza Pieróga oraz specjalisty od ptasiego bractwa, jego zwyczajów i sekretów, lekarza weterynarii, dyrektora warszawskiego zoo - Andrzeja G. Kruszewicza. Do tego w książce znajdziemy fotografie oraz niebanalne rysunki, często uzupełnione zabawnymi komentarzami, nawiązaniami do rozmaitych tekstów kultury. A do tego pozycję uzupełniają dwie płyty, na których znajdziemy dziewięćdziesiąt siedem gawęd (tekstów jest o pięć więcej), w których znawca ptaków z pasją opowiada o tym, czego jednak większość ornitologów-amatorów nie będzie miało okazji zobaczyć, doświadczyć. 

Andrzej G. Kruszewicz założył "Azyl dla Ptaków" w warszawskim zoo, wiele podróżuje, ptaki to jego pasja, zatem jego wiedza na ten temat jest imponująca i "z pierwszej ręki" - autor opowiada o swoich obserwacjach, o podglądaniu ptaków, o okazach rzadko spotykanych, które dzięki wytrwałości udało mu się zobaczyć na własne oczy. Ale i te najbliższe nam ptaki, które widujemy w miastach, podczas wypraw do lasu nie zostały pominięte: gawrony, sikorki, bociany, a nawet kury zostały przedstawione w sposób, który zaciekawia, intryguje, pokazuje, że ptasie bractwo to "istoty" warte uwagi i bliższego poznania!

W czasie wakacyjnych podróży płyty dołączone do tej pozycji umilą nam podróż i rozbudzą być może ornitologiczne pasje, zwłaszcza gdy od razu przystąpimy do obserwacji;) Teksty gawęd zapisane w książce pozwalają nam wrócić do kwestii, które nam może umknęły podczas słuchania, możemy też niezależnie od dostępności "sprzętu grającego";) cieszyć się możliwością poznawania bliżej ptaków. Dodam tylko, że według nas to pozycja dla "szkolniaków", nastoletnich pasjonatów przyrody. Polecamy także jako fantastyczny prezent "za świadectwo"!:)

Pasjonujące ptasie opowieści dr Kruszewicza "na żywo" usłyszycie w każdy piątek w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 9 - 12). Piękne i interesujące pozycje jego autorstwa dla wielbicieli ptaków znajdziecie na stronie Oficyny Wydawniczej Multico.

Polecam
Katarzyna 

"Trójkowe gawędy Doktora Kruszewicza"
Autorzy: Andrzej G. Kruszewicz, Dariusz Pieróg, Wojciech Mann
Ilustrator: Sabina Twardowska
Wydawnictwo: Mulitco Oficyna Wydawnicza
Oprawa: twarda
Liczba stron: 104
Format: 22,5 x 25,5 cm
ISBN: 978-83-7763-319-9
Komentarze